• WC: 220: občerstvení:
  • párový závod:

Upoutávka

RC The Grand Finale Třemošná

Nádherné šotolinové tratě střídající širokou šotolinu umožňující jízdu bokem s úzkými cestičkami v rozlehlém areálu Sokola Třemošná. Délky rychlostních zkoušek 4 - 8 minut. Ředitel píše " Technická trať s různou náročností, driftovacím hřištěm na z 90% písčito-hlinité šotolině, 7% trávě a 3% asfaltu."

Komentáře jezdců po závodě:

Jan Šrámek (1. místo - Vícemistr ČR 4WD 2014)
Byl to v první řadě hodně náročný závod. Hned první RZ byla hodně dlouhá a náročná a já jsem nebyl 100% zdravej, takže mě trochu vystrašila. Když jsem viděl čas Jirky Hadravy na ripmaxech tak jsem okamžitě přezul a pokračoval na těchto pneu. To se vesměs vyplatilo po celý den až na samotný závěr. Díky Jirkovi, který držel se mnou hodně dobře tempo, byl Marek před poslední RZ třetí a měl jsem tak šanci vzít v Třemošné i titul. Poslední super RZ znamenala pro mě a Marka přímý souboj o titul a navíc rozhodovalo naše vzájemné pořadí, takže to byl podle mě nejlepší způsob pro závěrečný boj. Situace byla o to zajímavější, že to byla nejspíš nejdelší a určitě i jedna z nejnáročnějších  RZ jakou jsme kdy oba jeli... Celou RZ jsem odjel ve slušném tempu a bez výrazných chyb. I tak byl Marek rychlejší a myslím že zaslouženě super RZ vyhrál společně se šampionátem. Na konci závodu nejspíš rallyblocky slušně zrychlovaly ale já už jsem nechtěl riskovat změnou pneu.
Každopádně to byla dobrá sezona a Markovi vítězství přeju.

Marek Střihavka (2. místo - Mistr ČR 4WD 2014)
Před tímto závodem v Třemošné, jsem si šampionát hodně zkomplikoval. Po mé chybě v mých oblíbených výpočtech, jsem šanci dal i Honzíkovi. V Třemošné šlo o vše a já v těchto situacích jsem příliš nervózní. Od první RZty jsem se chtěl hlavně držet Honzíka,což se povedlo. Vypadalo, že Jirka rozhodne celý závod a to mě hodně pomáhalo, ale Honzík náhle zrychlil na ripmaxech. V tu chvíli se to přehouplo v jeho prospěch a já na druhé místo měl až příliš velkou ztrátu. Začal jsem to v jednu chvíli i vzdávat a smiřovat se s vicemistrem. Tak jsem předělal auto, přezul jsem na ARP a ubral výkon. Klidnější jízda mě nakopla a od té doby jsem začat bojovat.
V tu ránu tu byla poslední powerstage a já se s velkou ztrátou na Jirku zaměřoval spíše na výhru v RZtě. Dokonalý souboj celého šampionátu rozhodla úplně poslední RZta. S takovou vervou jsem do RZty nikdy nešel. Byla to jízda, která mě opravdu sedla i přes strašnou únavu. V tu chvíli, kdy zaznělo první místo v RZtě, ze mě vše opadlo. Moc děkuji za podporu od Martinky, která byla celou dobu se mnou, a hlavně děkuji za souboj tak skvělému jezci jako je Honzík Šrámek!

Jan Brich (6. místo - celkově 5. 4WD 2014)
Po delší závodnické odmlce jsem se do Třemošné moc těšil. Musel jsem startovat se zapůjčeným motorem, jelikož můj stávající se odporoučel do důchodu, ale to mě ve výkonech nikterak nelimitovalo. V předešlých letech jsem byl z tratě daleko víc nadšen, nyní je trať strašně zarostlá a rozbitá a to se projevuje negativně na ložiskách mého RCčka. Částečně to je samozřejmě moje chyba, ale kdyby byla trať více vysekáná, bylo by to obrovské +. Do závodu jsem vstupoval s velkým odhodláním, jelikož souboj s Peťákem, byl pro mě pikantní. V závěru jsem již začínal pochybovat, ale 5. příčku mám předplacenou a po letech 2011,2012 a 2013 jsem jí znovu obhájil :). Tak na vyhlášení Ahoj!!

Michal Bouchner (7. místo - celkově 9. 4WD 2014)
Závod v Třemošné byl z mého pohledu super. Co se týče tratě, moc se mi líbila, byla rozlehlá, RZ byly dlouhé, přesto však ne fyzicky náročné. Na této trati jsem jel poprvé a musím uznat, že je jedna z vůbec nejhezčích. Rozlehlá, nejednotvárná a fakt super. Možná mohla být trošku pokrácena tráva mimo trať, protože třeba ráno na ní bylo ještě hodně rosy a při jízdě ucpávala kola, ale to je slabá vada na kráse této trati. Co se mého výkonu týče byl jsem spokojen, výsledky jako na houpačce, ale hlavně od poloviny závodu jsem začínal pociťovat, že se začínám dostávat do toho správného rytmu a výsledky byly stabilnější a lepší. Přes pár problémů s volnoběžkou jsem zajel solidní sedmé místo, ne s velkou ztrátou na jezdce, s kterými obvykle závodím, takže spokojenost. Jen ztráta přes dvě minuty na prvního a jemu podobné je trochu moc, na tom budu muset zamakat ;)
Šampionát MČR jsem letos poprvé odjel celý (až na jeden závod) a jsem s ním velice spokojen, příští rok plánuji jet zase :) Petru Pavlátovi a všem z okruhu pořadatelů patří velký dík. Co se týče výsledků, první závod zlobila technika, druhý závod byly zase levé ruce, třetí jsem nejel, ve Vyškově jsem si zajel krásné třetí místo, a o posledním závodě jsem právě napsal, takže tak trochu nekonzistentní výkony. Do další sezonu se budu snažit mít výkony trošku stabilnější a možná domluvím technice, aby nezlobila :)

Report z průběhu závodu:

Prezentovali se všichni závodníci. Po ranní mlze vysvitlo slunko.

RZ1: Polovina závodníků jede Ripmaxy, druhá polovina Rallyblocky. Vítězí Jirka Hadrava (Ripmax) o necelých 7 sekund před trojicí Jan Šrámek, Marek Střihavka, Victor Trnka (všichni Rallyblock). Marťa Korhelová zlomila servosever a Jirkovi Baxovi vypadl čep z poloosy. (oba VP).

RZ2: Vítězí Jan Šrámek (přezul na Ripmaxy) o půl sekundy před Jirkou Hadravou a 2,2 s před Petrem Pavlátem (taky přezul Ripmaxy). Marek Střihavka namotal trávu a je čtvrtý. Petr Havlík přijel s náhonem na předek, (prasklý řemínak, namotaná tráva) a propadl se na 26.místo. Kategorii 1 vede zatím Tomáš Mudřík o 8 sekund před Matějem Kupilíkem a další dvě sekundy ztrácí Martin Čejchan, který trefil v RZ1 fotobuňku.

RZ3: Jan Šrámek opět zvítězil a tím dotáhl Jirku Hadravu na 3,5 sekundy. Druhé místo vybojoval Petr Pavlát a posunul se na celkové čtvrté místo. Třetí dojel Jirka Hadrava. RZ se jela po uzkých cestičkách vysekaných v trávě a spousta závodníků přijela s namotanou trávou v kardanech. Karlovi Pučelíkovi vypadl unašeč kola. Pepa Jandouš přezul na Dashe a jízdu si pochvaluje. Jeho počinu asi budou následovat další účastníci z dalekého Zlína a okolí.

RZ4: Jan Šrámek vyhrál i RZ4 a předstihl v celkovém pořadí Jirku Hadravu o 0,37 sekundy. Druhý v RZ je Marek Střihavka, který k zisku titulu ale potřebuje dojet druhý za Honzou Šrámkem. Třetí místo vybojoval David Čech a postoupil tak na celkové sedmé místo. V kategorii1 se již do čela probojoval Martin Čejchan před Tomáše Mudříka. Třetí místo drží místní Matěj Kupilik. Jan Brich si pochvaluje jízdu, auto se chová výborně a stále zrychluje. Zlíňáci jeli Dashe a auto ze zatáček neodjíždělo. Aleš Čejchan střídá rallyblocky a ripmaxy.

RZ5: Jan Šrámek vítězí o 0,65 sekundy před Jirkou Hadravou a tím navýšil svůj náskok na 1,02 sekundy po více než 30 minutách jízdy. Třetí místo obsadil opět David Čech, který se dostává do tempa. Victor Trnka jede vlažně a propadá se pořadím. Petr Havlík se svěřil, že má štěstí v lásce. Naopak v RZ asi ne - vybil baterii a do cíle dojel spíš silou vůle. Domácí šampion Libor Kupilík jezdí dle svých slov moc bokem a je průběžně na devátém místě za Michalem Bouchnerem. Petrovi Kurcovi se vyšroubovalo horní rameno, ale do cíle dojel. Milan Široký trefil fotobuňku.

Dárek od Pivovaru Svijany- sadu skleniček vyhrál kdo jiný - Pavel Matějček.

RZ6: Vyhrál Jirka Hadrava o 0,33 sekundy před Markem Střihavkou, který zklidnil svůj styl. Až třetí dojel Jan Šrámek, který měl problémy se zatáčením modelu a propadl se tak na druhé místo za Jirku. Michal Bouchner zajel čtvrtý čas a dotahuje se tak na úřadujícího Mistra ČR. Libor Kupilík měl problémy s namotanou trávou a dojel s velkou ztrátou.

Kupón na zboží v hodnotě 700,-Kč od firmy MZ racing vyhrál dnes Jan Brich.

RZ7: Vyhrál Marek Střihavka před Honzou Šrámkem a Victorem Trnkou. Jirka Hadrava dělal příliš mnoho chyb a na Honzu ztratil více než 10 sekund a tím se propadl na druhé místo. Aleš Čejchan trefil fotobuňku.

RZ8: Vítězí Jan Šrámek a upevňuje si tím první místo. Marek Střihavka vybojoval druhé místo a stáhnul Jirku Hadravu (3.místo) na rozdíl 12,6 s. Victor Trnka se rozjel a dostal se před Honzu Bricha na šesté místo. Milan Široký zajel čtvrtý čas v RZ a bojuje o osmé místo s Michalem Bouchnerem. Za tohoto stavu je před závěrečnou powerstage Jan Šrámek o jeden bod před Markem Střihavkou. Kdo z nich bude v powerstage úspěšnější, ten vyhraje titul, za předpokladu, že oba budou v powerstage bodovat a dojedou v stávajícím celkovém pořadí.

V závěrečném losování o svezení ve voze WRC týmu Profiko byl vylosován Pavel Černý.

RZ9: Vítězí Marek Střihavka a posouvá se dokonce i před Jirku Hadravu na druhé místo a získává titul Mistra ČR 2014. Petrovi Pavlátovi se vypínala elektronika a dojel se ztrátou skoro 2 minuty na prvního a propadl se na celkové osmé místo. Martina Korhelová neodstartovala do RZ. Jiří Baxa opravuje diferenciál.