Upoutávka

RC rally Smržovka Smržovka

Komentáře

Jan Šrámek (1. místo)
Tak jako na prvním závodě musela dát příprava tratě hodně práce a opět byly RZ dlouhé a technicky zajímavé a občas se projevilo že tak náročné tratě není jednoduché organizovat. Od druhé RZ jsem na trati našel rytmus a začal jsem závodit. Technika držela skvěle po celý den, počasí super a 1. místo včetně powerstage je skvělý výsledek. Takže zatím 100% úspěšný začátek sezony. Týmy: V našem týmu jde o styl takže victor ukázal podle mě hodně kreativity na RZ a to se cení :)

Michal Bouchner (4. místo)
Smržovka byla super, jak z pohledu mých výsledků, tak hlavně z pohledu tratí. Byly rozsáhlé, pěkně připravené, a rozhodně ne nudné. Po prvních dvou RZ jsem musel trochu zvyšovat světlou výšku, ale jinak naprosto bez problémů. Týmové třetí místo je pro nás jen trešničkou na dortu :)

Aleš Horák (6. místo)
Zajímavé místo, velmi technické tratě a super výsledek. Od rána jsem nebyl schopný chytit rytmus a trochu jsem se trápil se soustředěním. Následně jsem dostal tip o zvýšení auta a najednou bylo vše mnohem jednoduší. Tratě velmi náročné, ale ne běhavé, což mi velmi vyhovovalo. Výsledek kvituji, ale mrzí mě, že jsem přišel o páté místo, které jsem si prohrál vlastní chybou již na startu Rz 7. Rychlá návštěva servisu mi ubrala hromadu sil a následné množství chyb jsem již nedokázal eliminovat. O to víc mě mrzelo, že je to mezi mnou a Tomem o 8 setin, neboť na Rz 8 jsem nechal minimálně 10s a to na powerstage znamená opravdu moc bodů. Ve Vyškově mu to vrátím aspoň dvojnásobně :)

Martin Desenský - ředitel (14. místo)
Z pohledu závodníka: Do závodu bylo mým osobním cílem zaútočit na první desítku. První a druhá RZ proběhly v souladu s plánem. Závodníci se seznamovali s prostředím, technickými pasážemi a ostatními více nebo méně zřetelnými nástrahami trati. Od čtvrté RZ mi však startovní pole začalo ujíždět a já ve snaze zrychlit chyboval víc a víc. Před sedmou RZ jsem se konečně odhodlal a zasáhl do nastavení podvozku. Snížení světlé výšky (původně jsem měl téměř 30mm) a změkčení přední nápravy auto výrazně zklidnilo a přineslo pěkné 8. místo v 7-mé RZ. Zásah však přišel pozdě a já už nedokázal dojet ztráty. Do vytoužené desítky mi tak zůstalo cca.17 vteřin -> výzva pro příště...!
Z pohledu organizátora: 40 startujících, tratě jsme stihli, počasí se povedlo, spousty civilních diváků - paráda. Po prvních RZ-tách jsme na podměty závodníků některé pasáže pozměnili nebo vynechali tak, aby byly RZ plynulejší a zábavnější. Později se mi ale zdálo, že závodníci přišli náročné trati na chuť a statečně bojovali i s dlouhými 10+ min. RZ-ami. Trať si také vybírala svou daň na vozech což nadstandardně zasahovalo do celkového pořadí. Po ukončení závodu nás velmi potěšilo nasazení závodníků při úklidu trati a zejména při finálním kamenování, které nám ušetřilo mnoho sil :). Díky všem za účast a podporu! Jakoukoliv zpětnou vazbu vítáme...

Ayrton Alex Pavlát (39. místo)
Jsem ještě malý a tak to na mě bylo trochu náročný. Ty dvě dlouhý RZty jsem raději vynechal. Celica až na tu poloosu fungovala spolehlivě a čůral jsme na Rztě jen jednou. Když mi máma konečně rozdělal ten pytlík s bonbónama co jsem vyhrál, tak už mi na stupních vítězů fakt nic nechybělo. A ta tříletá blondýna co mi fandila taky nebyla k zahození. Takže celkem úspěšná sobota.

Report

Prezentovalo se 40 závodníků. Počasí slunečno, 10 stupňů.

RZ1: Trať vede převážně po úzkém uskákaném asfaltu. I největší borci dělají mnoho chyb. RZ vyhrál Marek Střihavka 2,5 s před Honzou Šrámkem. Další sekundu za Honzou je Victor Trnka. Těsně za ním skončil David Mišalko. S větším odstupem (3,5s) jsou Tom Procházka před Alešem Čejchanem a Michalem Bouchnerem. Ředitel závodu Martin Desenský je na 8. místě v těsném závěsu za předchozí trojicí.

RZ2: Vítězí Jan Šrámek a ujímá se průběžně vedení. Druhý v RZ dojel Victor Trnka. Až třetí místo obsadil vítěz první RZty Marek Střihavka a tím se propadl na druhé místo. Petr Pavlát zvednul podvozek a zajel celkově čtvrtý čas a tím se dostal na průběžné šesté místo. Martin Čejchan porazil v RZ svého tátu Aleše o 4 desetiny sekundy a dotáhl se těsně za něj.

RZ3: V nejdelší RZtě vítězí Jan Šrámek a tím si upevňuje první místo průběžně. Druhý čas zajel Petr Pavlát a dostal se na průběžné druhé místo. Třetí David Mišalko je i třetí celkově. Marek Střihavka neměl správný rytmus a úzká uskákaná trať mu dělá problémy. Victoru Trnkovi upadlo servo a ztratil necelé dvě minuty na prvního. Filipu Strahalovi vypadávaly páky od serva. Většině závodníků dělá úzká trať s množstvím objízdných bodů velké problémy.

RZ4: Marek Střihavka zrychlil a vyhrál RZ, čímž se dostal na průběžné třetí místo. Druhým místem v RZ si Jan Šrámek upevnil průběžné vedení a na druhého Petra Pavláta už má více než 34 sekund náskok. Kategorii 1 kraluje Martin Čejchan. Má však zdatného soupeře v Matěji Kupilíkovi. Jan Brich má malou světlou výšku vozu. Michal Bouchner dal nové pneu Rallyblock a pochaluje si je.

RZ5: Filip Strahal málem nestihl start. V RZ vítězí Jan Šrámek před Petrem Pavlátem a tím si oba upevnili první dvě místa průběžného pořadí.Marek Střihavka měl problém s vysílačkou a byl z toho až jedenáctý čas, čímž se propadl na celkové čtvrté místo za Davida Mišalka. Průběžně pátý je Michal Bouchner před šestým Davidem Čechem, sedmým Alešem Horákem a osmým Alešem Čechanem. Mezi pátým a devátým Tomem Procházkou je pouhých 12 sekund. Ayrton Alex Pavlát utrhl zadní kardan u svého X-RAYe a dojel jen s pohonem předních kol.

RZ6: Vítězí Victor Trnka o necelou sekundu před Petrem Pavlátem a o další sekundu před Janem Šrámkem. Na prvních sedmi místech se nic nezměnilo. Tom Procházka se dostal těsně před Aleše Čejchana na osmé místo. Kategorii 2 vede překvapivě Vít Kutal o 4 sekundy před Victorem Trnkou. Třetí je Alexandr Řezníček.

RZ7: Honza Šrámek naložil druhému Michalu Bouchnerovi 30 sekund. Třetí v RZ byl Jan Brich. David Mišalko i Marek Střihavka nezajeli dobře, takže i vypínání regulátoru v RZ stačilo Petru Pavlátovi na průběžné druhé místo. Čtvrtý v RZ byl Tom Procházka, který je celkově už na šestém místě. O třetí místo svede souboj David Mišalko s Michalem Bouchnerem, které dělí 8 setin sekundy. O páté místo svedou souboj Aleš Horák s Tomem Procházkou, Davidem Čechem a Markem Střihavkou. O deváté místo spolu zabojují otec a syn Čejchanovi. Victor Trnka zadřel přední diferenciál.

Šťastným vylosovaným výherce poukázky na odběr zboží v hodnotě 700,-Kč od firmy MZ-racing se stal Petr Strahal z Prahe.

RZ8 Powerstage: Vítězí Jan Šrámek a tím potvrdil svoje první místo i celkově. David Mišalko vybojoval druhé místo a tím potvrdil třetí pozici v závodě. Petr Pavlát dojel v powerstage třetí a celkově uhájil senzační druhé místo. Tom Procházka nakonec vybojoval páté místo. Na šesté místo odsunul o pouhých 8 setin sekundy Aleše Horáka. Martin Čejchan nakonec pokořil svého tátu Aleše (kulhá) a odsunul jej na celkové desáté místo. Richard NItsche přijel s rozbitým servem.

Areál Základní školy ve Smržovce. Střídají se povrchy hrubý asfalt, jemná šotolina, tráva, lesní šotolina, zámková dlažba. RZ v rozmezí 4-10 minut