RC rally Vidov Vidov u Českých Budějovic

Report ze závodu:
Ráno se sešlo rekordních 55 závodníků, Počasí - skorojasno, 17°C.

RZ1:
David Čech utrhl tlumič. Pepovi Jandoušovi vlétl kámen k pastorku. Lukáš Zámečník dojel RZ jen s náhonem zadní nápravy. Vítězí Marek Střihavka necelé 3 sekundy před Honzou Šrámkem a další sekundu před Viktorem Trnkou. Dívčí kategorii vede Martina Korhelová.

RZ2:
Kameny se sekají do náprav a i díky tomu jsou občas zajímavé časy. V RZ vítězí opět Marek Střihavka a navyšuje svůj náskok na 7,5 sekundy. Druhý skončil Jan Šrámek. Třetí místo vybojoval Aleš Čejchan a dostal se tak na třetí místo průběžně.

RZ3:
Dlouhá RZ využívající i asfaltovou část. Ondra Rada spadnul, ale zvládl to a dojel. Vítězí opět Marek Střihavka a je zatím suveréní. Ani na druhé a třetím místě se v RZ nic nemění. V kategorii 1 vede Tomáš Mudřík těsně před Frantou Čejchanem.

RZ4:
Nic nového, jen se zmenšily rozestupy v RZ mezi prvními. Victor Trnka byl v RZ třetí a  posunul se před Davida Mišalka.

Poukaz na zboží od firmy MZ-racing v hodnotě 700,-Kč vyhrál Petr Strahal.

RZ5:
Za nedostižným Markem Střihavkou dojíždí druhý Victor Trnka a třetí Aleš Čejchan. Jan Šrámek řeší nastavení brzdy a navíc špatně odbočil. V kategorii 2 je zatím suveréní Martin Čejchan. V kategorii 4 vede František Doležal o necelých 5 sekund před Petrem Pavlátem.

RZ6:
Jan Šrámek vybil baterii a povolilo se mu zadní spodní rameno, čímž jeho ambice na stupně vítězů vzaly za své. Je po závodě prohlásil v cíli a jal se hledat nejbližší spoj domů. Za nedostižným Markem druhé místo v RZ vybojoval Jiří Hadrava, třetí byl Victor Trnka. Na druhé průběžné místo postoupil Aleš Čejchan, na kterého však ztrácí Victor Trnka jen necelé 3 sekundy. Lukáš Zámečník měl problém s levou přední poloosou a ztratil nějakou tu pozici. V kategorii 1 vede František Čejchan před Tomášem Mudříkem a Jakubem Šenou.

RZ7:
Opět hodně dlouhá RZ, která prověří i fyzickou kondici závodníků. František Doležal se rozjel a zajel čtvrté místo v RZ a tím si upevnil vedení v kategorii 4 a dostal se před Michala Bouchnera na průběžné šesté místo. Marka doplnil na stupních vítězů Jan Šrámek a Victor Trnka.

RZ8: Powerstage
Nejdelší RZ. Vítězí Marek Střihavka a stává se tak vítězem RC rally Vidov s překvapivě velkým náskokem. Druhý v powestage byl Jan Šrámek a třetí místo vybojoval Victor Trnka a uhájil tak celkové druhé místo před Alešem Čejchanem. Jiří Hadrava měl smůlu - vypadlo mu spodní rameno a ztratil v RZ 2 minuty. Kategorii 1 vyhrál Franta Čejchan před Tomášem Mudříkem. Kategorii 2 Martin Čejchan před Marií Jandoušovou. Kategorii 4 Frantin Doležal před Petrem Pavlátem. Slečny vyhrála Martina Korhelová před Marií Jandoušovou.

Rozlehlý sportovní areál bude hostit první závod MČR 2016. Tratě jsou směsice širokých šotolinových pasáží na hřišti a užších cestiček na svahu lesíka. Nechybí ani zpevněný povrch. Depo je kryté, takže stany můžete nechat doma. Jako tradičně budou k dispozici ON-LINE výsledky.