Upoutávka

de Tour Vyškov 2WD Vyškov

Komentáře závodníků

Victor Trnka(1.místo)
Ráno v neděli bylo ještě vlhko, ale i tak jsem risknul nechat tam Pirellky. Odjel jsem na nich pak celý závod. První 2 RZty jsem se i divil, že jsem ztratil jen tak málo. Ve třetí bylo již sucho a mohl jsem se do toho opřít pořádně. Auto hrabalo pořád stejně, nutno podotknout, že pořád stejně skvěle a gumy se neničily. Největší konkurent jak v závodě, tak i v celkovém pořadí, Hanz Brich, jel s tím svým X-Rayem úžasně a moje čtvrt století stará Tamiye měla co dělat. Ty boje o každou desetinku byli TOP! Za výhru, do které jsem dal všechny síly, jsem neskutečně šťastný. Především musím poděkovat Aleši Čejchanovi, že mi před 2 rokama postavil tak skvělou TA-02. Velká gratulace patří Hanzovi 2. a Alfovi ke 3. místu, ale i všem ostatním, co se účastnili závodů. Příští rok to bude zase jinak a už se na ty souboje moc těším.
Tratě byly skvělý! Krásně využitá plocha a střídalo se na nich všechno možný. Nikdy mi nepřišlo, že bych se začal nudit, protože už jsem tam jel. Hodnocení tratěa všeho okolo  1***** :~) Dva závody v jednom víkendu jsou skvělá volba a doufám, že to tak i nadále zůstane. Nikdo neměl po sobotě nic jistého, ale dokonce ani před PS v neděli.
P.S.: Joooo! Mám svůj druhý titul Mistra ČR!

Michal Bouchner (14.místo)
Závod ve Vyškově hodnotím zatím nejlépe ze všech dvoukolkových, které jsem zatím jel. Tento názor jistě podporuje fakt, že jezdím se zadohrabem. Jedná se totiž o čistě asfaltovou trať, kreslenou křídou, která se neroztahává jako vápno a tudíž my zadohkolkaři nemáme problém s proměnlivým a nevyzpytatelným gripem, ani s jeho celkovým nedostatkem tak jak tomu je na šotolině. S Lukášem Hostinským jsem měl parádní souboj zadokolek a zaslouženě si dojel pro vítězství. Auto se mi podařilo ke konci závodu vyladit až tak, že jsem se dokázal proniknout do desítky nejlepších v RZ, což je výkon, za který jsem se zadohrabem spokojen. Jízda s vyladěnou zadokolou na asfaltu, kde si člověk může dovolit více plynu než na šotolině, může být na pohled dle mého názoru velmi atraktivní a tak RWD pravděpodobně zůstanu věrný i do příštích let :-) Dvoudenní systém závodění hodnotím rozhodně pozitivně :-)

Report ze závodu

Na startu se sešlo 28 závodníků. Počasí oblačno 21°C.

RZ1: Vítězí dravé mládí v podání Martina Čejchana. Druhé místo vybojoval Aleš Horák o necelou sekundu. Další půlsekundu za ním skončil třetí vítěz včerejšího závodu Honza Brich. Prvních 7 závodníků skončilo ve 3 sekundách. V zadokolkách vede Michal Bouchner o 3 sekundy před Lukášem Hostinským a další půlsekundu za ním je Pepa Vacek.

RZ2: Vítězí Petr Pavlát a tím se dostává na průběžné druhé místo. Druhý v Rz byl Martin Čejchan, který o sekundu udržuje průběžné vedení. Třetí v RZ skončil Aleš Čejchan. Kategorii 1 vede Tomáš Mudřík před Frantou Čejchanem. Kategorii 2 vede Martin Čejchan. Kategorii 3 vede Jan Brich.

RZ3: Třetí Rz a tři různí vítězové. Závod je zatím velmi vyrovnaný. Vítězí Victor Trnka o 12 setin před Honzou Brichem, který se ujímá vedení. Třetí v RZ Petr Pavlát drží průběžné druhé místo o 26 setin za prvním Brichem. Po druhé RZ vedoucí Martin Čejchan zajel v RZ pátý čas a je průběžně čtvrtý 82 setin za prvním Honzou. Na třetí místo se posunul Victor Trnka, který ztrácí na prvního jen 38 setin. V zadokolkách vede Lukáš Hostinský, který v RZ 2 předstihl Michala Bouchnera. Třetí Pepa Vacek vylepšil přes noc svůj model a bojuje tak s nejlepšími zadokolkami. Marie Jandoušová si na dnešní závod vyměnila auto s otcem Pepou a zatím je i dnes rychlejší. Po RZ3 vede nad Pepou o 16 sekund.

RZ4: Opět jiný vítěz RZ - tentokrát Aleš Čejchan a dostává se tak na průběžné druhé místo. Druhý v RZ o necelé 2 sekundy byl Victor Trnka a ujímá se vedení s náskokem 2 sekund. Třetí v RZ byl Honza Brich a je třetí i celkově. Každý jede jiné pneu - Dash, Rallyblock, Pirelli a přesto jsou časy velmi podobné. Slunce již vysušilo trať a začíná být horko (necelých 30°C).

Poukaz na bezplatný odběr zboží od firmy MZ racing v hodnotě 700,-Kč vyhrál Aleš Horák.

RZ5: Boj na prvních místech se přiostřuje. Trať je už suchá a ohřátá a má velký grip. Vítězí Honza Brich o 35 setin sekundy před Victorem Trnkou a stáhl tak jeho náskok na čele na 2,16 sekundy. Třetí v RZ byl David Čech a posouvá se tak na páté místo průběžně. Třetí místo průběžně drží Aleš Čejchan. Martin Čejchan zul nenalepené pneu a ztratil necelou minutu a dostal penalizací za kopnutí do modelu. Martin Mudřík trefil cílovou fotobuňku a dostává také 10 sekund penalizaci. Kategorii 1 vede Tomáš Mudřík o více než půl minuty před Frantou Čejchanem a Kubou Pospíšilem. V kategorii 2 vede Martin Čejchan před Tomášem Wagnerem o necelou minutu. Třetí je Maruška Jandoušová. Jakub Pospíšil trefil časomíru. Pepa Vacek trefil fotobuňku. Jakub Mudřík trefil fotobuňku.

RZ6: Vítězí Victor Trnka a zvyšuje náskok na druhého Honzu Bricha na 2,62 sekund. Třetí v RZ Aleš Horák stáhl náskok na páté místo na necelé 4 sekundy. Zadokolky vede Lukáš Hostinský o 13 sekund před Michalem Bouchnerem. Třetí Pepa Vacek už ztrácí na druhého více něž 30 sekund.

RZ7: Vítězí Victor Trnka o jednu desetinu před Honzou Brichem. Nic není před poslední RZ rozhodnuto. Honza Brich ztrácí na vedoucího Victora jen necelé 3 sekundy. Powerstage rozhodne o mistru ČR. Třetí místo zajel Aleš Horák a snížil tak ztrátu na Petra Pavláta na necelou sekundu. Kuba Konecký pije Monster. Martin Čejchan ztrácí na Martina Mudříka necelou sekundu. Čekáme na čas Davida Čecha, který tlačí v závěru a drží se nadostřel stupňů vítězů. Tak bohužel David Čech se stává jednoznačně největším smolařem víkendu MČR 2WD. Opět utrhl kardan a ztratil hodně času.

RZ8 Powerstage: Aleš Horák potvrdil formu z předchozích RZ a nejenže uhájil místo před Petrem Pavlátem, ale dostal se i před Aleše Čejchana a skončil třetí i ve druhé závodě. Dramatický souboj o letošní titul 2WD pro sebe dravou jízdou rozhodl Victor Trnka a stává se tak Mistrem ČR 2WD 2016. Titul vicemistra vybojoval Honza Brich, který má poslední dobou úžasnou formu.