Upoutávka

RC Rally Třemošná Třemošná u Plzně

Komentáře závodníků

Marek Střihavka (vítěz závodu)
Závody v Třemošné řadím mezi mé nejoblíbenější, a také i letos jsem se na ně moc těšil. Jde o velmi náročnou soutěž jak pro model tak i pro člověka, a právě tyto závody mě nejvíce baví. Letos jsem raději nic nepočítal a hned od začátku jsem se snažil utéct celému startovnímu poli, ale opět tu byl David Čech který po celou dobu relativně držel krok. Souboje to byly hezké a těžké. Naštěstí pro mě to dopadlo dobře i díky poslední podařené RZtě. David hodně zrychlil a v budoucnu o něm hodně uslyšíme. Mistr ČR je pro mě za celý ten těžký rok třešnička na dortu. Diky pořadatelům a jezdcům za skvělý závod.

Report ze závodu

Na startu se sešli všichni přihlášení závodníci. Slunečno 13°C.

RZ1: Vítězí Marek Střihavka o necelých 10 sekund před Davidem Čechem. Dalších 5 sekund je David Mišalko. Victor Trnka zvednul předek kasle a celou RZ mu drhla o zadní kola. Kategorii 1 vede Tomáš Mudřík, kategorii 4 František Doležal, kategorii 2 místní Matěj Kupilík.

RZ2: Vítězí David Čech a tím se dostává na první místo. Vedoucí Marek Střihavka namotal mech a vypínal se mu regulátor. Na namotávání nadává i Alf a chce jít do ZOO. Druhý v RZ byl o více než 5 sekund Frantin a tím se dostal na průběžné třetí místo. Třetí v RZ byl David Mišalko. Tom Procházka urazil kolo a dostal VP. Martina Korhelová skončila ze zdravotních důvodů (že by malý šampión :))

RZ3: Vítězí Marek Střihavka o 9 sekund před Davidem Čechem a tím se dostává opět do čela. Třetí v RZ byl David Mišalko a tím se vrátil na průběžné třetí místo před Frantina. David Mišalko si pochvaluje trať. V kategoriích se na prvních místech nic nemění.

RZ4: Jan Brich zul přední pneu Ripmax a jel polovinu RZ po třech kolech. Spousta závodníků přezula na Ripmaxy a skoro všichni nadávají.RZ vyhrál Marek před Davidem Č a Davidm M. Stejné pořadí je i průběžně.

RZ5: Tomáš Mudřík ulomil přední rameno a na první místo v kategorii 1 se posunul Franta Čejchan. Vítězí Marek Střihavka o sekundu před Victorem Trnkou a Davidem Mišalkem. Pepa Vacek měl problémy s konektorem a ztratil tím více než 20 sekund.

Poukaz od firmy MZ racing na zboží v hodnotě 700,-Kč vyhrál Matěj Kupilík.

RZ6: Marek Střihavka potvrdil dnešní skvělou formu a vyhrál o 5 sekund před Davidem Čechem a další fous před Davidem Mišalkem. Pořadí na prvních místech se nemění.

RZ7: Nic nového na prvních místech. Skvělý pátý místo zajel Pepa Vacek a šesté Tomáš Procházka.

RZ8: Vítězí David Čech o necelou sekundu před vedoucím Markem Střihavkou. Třetí Victor Trnka se dostal zpět na čtvrté místo před Františka Doležala. František Čejchan měl technický problém a RZ nedokončil a daroval tak zpět první místo v kategorii 1 Tomáši Mudříkovi.

RZ9 Powerstage: Vítězí dle předpokladu Marek Střihavka a s předstihem získává letošní titul Mistra ČR 4WD. Druhý v powerstage i v závodě byl David Čech, kterému nový X-RAY svědčí. Třetí v powerstage Victor Trnka uhájil tak celkové čtvrté místo před Františkem Doležalem. Třetí místo celkově vybojoval David Mišalko. Kategorii 1 vyhrál Tomáš Mudřík před Františkem Čejchanem, který v poslední RZtě předstihl Jakuba Mudříka. V kategorii 2 zvítězil Matěj Kupilík před Martinem Čejchanem a Markétou Musalovou. V kategorii 4 kraloval František Doležal. Druhé místo vybojoval Petr Pavlát před zrychlujícím Martinem Mudříkem.

Šotolinová trať v areálu Sokola Třemošná bude dějištěm předposledního závodu MČR 4WD. Úzké i široké tratě RZ řádně prověří všechny účastníky. Délky RZ 4-8 minut. Stánek s občerstvením nebude. Polední menu můžete vybírat v restauraci Albion.