Upoutávka

RC rally Světlá Světlá nad Sázavou

Komentáře závodníků

Lukáš Zámečník (7.místo)
Do Světlé jsem odjížděl s tím, že by bylo krásné udržet sedmou pozici v absolutním pořadí šampionátu. Do první RZ jsem zvolil špatné pneu. Pirellky sice držely na hrubém asfaltu a dlaždicích, ale na čistém asfaltu jsem se klouzal. Patnáctý čas nebyl na začátek moc "oslnivý". Od druhé RZ jsem zvolil Dashe a odjel na nich celý závod (taky tak dopadly!). Časy do první desítky nás těšily, jen ta ztráta na první tři jezdce je šílená. Jedou úplně jinou ligu. Aspoň jsem si vytvořil interní souboj mezi "staříky" (Pavlát, Mudřík, Nitsche), kde jsem bohužel vinou rušení signálu prohrál boj s Peťou Pavlátem o celkově šesté místo. Tak nějak už pro mě poslední dobou klasika, uvidíme co přijde příště. :) Celkově ale spokojenost, počasí vydrželo, krásné tratě, pohodová organizace.

Aleš Horák (15.místo)
Začnu asi velkým poděkováním všem jezdcům, co dorazili i o velikonocích. DÍKY! Počasí nám vyšlo opět úplně minutově a déšť přišel po dojetí posledního jezdce poslední Rz. Trať se dle ohlasů velmi líbila a za to, jako stavitel trati, jsem velmi rád. Práce to ovšem nebyla jen moje a práce na přípravě Světlé je vždy dost a dost. Letos proběhlo i nějaké mírné doladění některých míst a věřím, že se k nám jezdci budou rádi vracet, i když se nepojede závod v rámci MČR. U sebe jsem viděl velké mezery především v nastavení modelu, které jsem nebyl schopen za celý den dostat, tam kam bych potřeboval. Byla to druhá soutěž nového podvozku a přiznám se, že zatím nejsem úplně sladěn s nastavení a především s tlumiči. Jelikož se letos na MČR úplně nezaměřuju, tak výsledek beru spíše jako upozornění, že je stále na čem pracovat.

Tomáš Mikl (20.místo)
Loni se mi tu líbilo, takže když byla možnost jet znovu neváhal jsem. Zdejší asfaltové tratě jsou zabavné a mají dobrý rytmus, takže se člověk pěkně sveze. Trať měla lepší značení hlavně na dlaždicích, za to díky. Před startem jsem si říkal, že budu spokojený do 20 místa, to se povedlo. Ale druhá půlka závodu se mi povedla o dost víc, takže šance na lepší výsledek jsem si pokazil sám. Stále jsem řešil nastavení auta, pneu, výkonu, ale stačilo vyměnit baterku a hned přišlo zrychlení a změnšení ztráty v cíli rz. Takže jsem rád, že jsem jel do Světlé, hned po závodě jsem pořídil novou baterii a starou vyhodil.

Josef Jandouš (65.místo)
Chtěli bychom poděkovat všem pořadatelům za pěkný závod. Přesun do dubnového termínu byl dobrou volbou. Osobně mám rád spíše teplo, než zimu a déšť. Na hřišti i v okolí byly velmi dobře vyznačeny tratě. Byly zde skvělé rychlé úseky, i zpomalení ve "slalomu". Všeho ale s mírou. Bohužel, opět nás zradila v týmu technika. Nové servo Savox se po odjetých 35 závodních minutách odporoučelo do věčných lovišť a tak přidělený čas nejlepší naší týmové závodnici znamenal propad výsledkovou listinou. Druhý mladý závodník v týmu se stále ještě rozjíždí a ladí techniku a ruce. A nejstarší závodník se trápil a raději se vzdal funkčních dílů auta ve prospěch jiných, lepších, mladších. Závod ale skvělý.

Martin Desenský (servisní technik Lukáše Desenskýho)
Za naši závodní buňku bych si dovolil okomentovat právě proběhlý závod ve Světlé. Už na první pohled byly jasně vidět úpravy od loňského závodu MČR. Trať  malinko techničtější, pečlivě vyznačená (včetně barevných čar přes bílé značení hřiště), zábavné řešení velkého mostu a zejména vyčištění dlaždic v zadní části závodiště (minule se tam nepříjemně ztrácelo značení). Museli jsme uznat, že všechny úpravy byly k lepšímu a stavitelům tratě ke cti! Co se týče trati i organizace, po celý závod naprosto bez výhrad! Co se týče našeho závodění, jeli jsme s Lukym do Světlé bojovat o přední příčky ve skupině A1. Po problémech v Hostinném jsme se věnovali jak technice, tak i tréninku. V prvních RZ-tách Luky sice spíš ztrácel (ve 2.RZ oprava tlumiče na trati), od 3.RZ ale zklidnil nervy, chytil tempo a začal své soupeře trápit. V 9.RZ se zase trochu vrátily nervy, tempo bylo pomalejší, přišlo ale jen pár chyb. Kuba Mudřík měl navíc technické problémy a tak Lukyho z A1 předjel jen Kuba Pospíšil, který měl ale větší ztrátu z předchozích RZ. Tentokrát tam tedy zlato v kategortii cinklo (a přineslo velkou radost), v celkovém bodování je to ale dost napjaté!! Závod se opravdu vydařil, děkujeme všem, kdo se podíleli na přípravě, díky soupeřům i kolegům za skvělý zážitek! Těšíme se do Prahy

Report ze závodu

Na startu se sešlo 70 závodníků. Je pod mrakem 13°C.

RZ1: Vítězí Vít Kutal o 2 sekundy před Honzou Šrámkem. Třetí Marek Střihavka ztrácí více než 3 sekundy. Martin Čejchan trefil fotobuňku. Auto nenastartoval Petr Toušek.

RZ2: Vítězí Jan Šrámek o necelé 2 sekundy před Markem Střihavkou. Třetí Vít Kutal se tak propadl na druhé místo průběžně za vedoucího Honzu Šrámka. Jan Brich nestihl start a dostal VP. Janu Šmardovi vypadl servosever.

RZ3: Vítězí Tomáš Procházka 1,5 sekundy před Vítkem Kutalem. Třetí místo v RZ obsadil Marek Střihavka. Jan Šrámek utrhl středovou tyčku a dostal VP. Na první místo se posunul Vít Kutal, který vede o 1,6 sekundy před Markem Střihavkou. Třetí průběžně je Victor Trnka, který ztráci 19 sekund na prvního. Kategorii 4 vede Richard Nitsche, kategorii 2 vede Vít Kutal. Kategorii 1 vede Jakub Mudřík před Lukášem Desenským. Dívčí kategorii vede Marie Jandoušová před Pavlínou Hostinskou a Martinou Pekařovou.

RZ4: Vitězí Vít Kutal a tím si upevnil své průběžné první místo. Druhý v RZ byl Tomáš Procházka, který se průběžně propracoval na třetí místo. Třetí v RZ byl Marek Střihavka, který je průběžně druhý. Victor Trnka bloudil na RZ a přijel bez leveho předního kola. David Čech má problém s řízením.

RZ5: Vítězí Vít Kutal o 2 s před Markem Střihavkou. Další tři sekundy zpět je Jan Šrámek.

RZ6: Vítek Kutal vyhrál i RZ 6 a má v čele už skoro 10 sekund na Marka Střihavku, který byl v RZ druhý. Třetí v RZ byl Tomáš Procházka,který je i třetí průběžně. Kategorii dívek vede Pavlína Hostinská, protože vedoucí Maruška Jandoušová nedojela a má VP. Pepa Jandouš spravuje Marušce auto a neodstartoval do RZ. Druhá je Martina Pekařová.

Poukaz od firmy MZ racing na bezplatný odběr zboží v hodnotě 700,-Kč získal Ondřej Daniel. Gratulujeme.

RZ7: S přehledem vítězí Vít Kutal a navyšuje náskok na druhého Marka na 15 sekund. Třetí Jan Šrámek stahuje ztrátu. Servosever se povolil Victoru Trnkovi a dostává VP. Martin Mudřík bloudil a ztratil na své soupeře. Petr Havlík trefil fotobuňku a prý se nemohl trefit celou RZ do tempa.

RZ8: Víťa Kutal si dalším vítězství kráčí neohroženě k dnešnímu prvnímu místu. Druhý v RZ Marek Střihavka ztatil skoro 5 sekund a je průběžně druhý. Třetí v RZ Aleš Čejchan stahuje mílovími kroky náskok průběžně třetího Tomáše Procházky. Kategorii 4 vede Petr Pavlát, když Richardovi došly gumy.

RZ9: Vítek Kutal završil svou spanilou jízdu i vítězství v powerstage a odváží si maximální počet budů. Druhý Marek Střihavka je i druhý celkově. Jan Šrámek bere body z powerstage za třetí místo. Celkově třetí je Tomáš Procházka, který udržel za svými zády čtvrtého Aleše Čejchana. Pátý skončil Martin Čejchan a šestý Petr pavlát, který vyhrál kategorii 4. Kategorii 3 vyhrál Marek Střihavka, kategorii 1 Lukáš Desenský. Dívčí kategorii vyhrála Pavlína Hostinská.

Podrobné výsledky najdete na zde

Převážně asfaltové chodníčky dopravního hřiště u základní školy ve Světlé nad Sázavou budou hostit druhý závod MČR RC rally 4WD. Délky rychlostních zkoušek v rozmezí 3 - 5 minut řádně prověří každého účastníka.