Upoutávka

RC rally ZŠ Praha Petrovice Praha - Petrovice

Komentáře závodníků po závodě

Jan Brich (3.místo)
Jako tradičně perfektně připravené tratě pod vedením Pavla Martana. Dle mého úsudku nyní perfektně zvládnutá šotolinová část, která neměla chybu. Po delší odmlce jsem se vrátil do boje o přední příčky a tyto gradující souboje si užíval až do konce.

Lukáš Zámečník (6.místo)
V Praze jsem startoval poprvé a musím říct, že zde byly krásně připravené tratě se střídajícím povrchem. Hlavně byla těžká volba pneumatik a ne vždy jsem se trefil do té správné. Hlavně na umělé trávě mi to vůbec nešlo a auto bylo příliš přetáčivé a tím vznikala ztráta. Nakonec se šestým míste jsem velmi spokojen a děkuji Richardovi, že mě neustále udržoval v tempu. :) Černou kaňkou je propastná ztráta skoro dvou minut na čelo závodu!!!

Richard Nitsche (7.místo)
V první řadě bych chtěl poděkovat pořadateli za parádní tratě včetně zařazení antukové části do závodu. Ta byla obvzláště zábavná. Na první dojem se zdálo, že bude závod hodně běhavý, ale opak byl pravdou. Závod v Praze je vždy náročný z důvodu využití mnoha druhů povrchů s různým gripem a to dělá spoustě jezdců nemalé problémy. Počasí nám přálo a technika držela. Jen škoda prohraného souboje s Lukášem v poslední RZ. Do předposlední a poslední RZ jsem nasadil vyšší tempo, které mi zhoršilo nedotátočivost přední nápravy a díky tomu jsem dělal zbytečně mnoho chyb. Tudíž Lukáš souboj zaslouženě vyhrál. T2-jku vlastím krátce a je na ní stále co vyvíjet. Už se těším na další souboje.

Michal Bouchner (8.místo)
Na začátku závodu jsem ladil techniku, od zhruba čtvrté RZ již auto fungovalo správně a já mohl stahovat svou ztrátu, čímž jsem se dostal na výsledné osmé místo s kterým jsem pro tentokrát spokojen. Trať byla fajn, příště bych zavedl antukovou část častěji, ta se mi líbila nejvíc. Počasí bylo objednáno na minutu přesně.

František Doležal (12.místo)
Musím pogratulovat Pavlovi M. za dobře postavené tratě a hlavně ....ta antuka byla luxusní!!! Konečně si začínám zvykat na XB4, ale pořád mám nevyrovnané výkony....snad se to ještě nezhorší. Tratě se mi zdály, že bych je mohl fyzicky ustát, ale poslední RZ-ty jsem "mlel" z posledního, takže jsem nakonec rád jenom za osm RZ...jinak bych se propadl ...někam....asi ....až do pekla a 12 místo beru! Také musím ještě poděkovat členům týmu  Mára + Prochy i zástupcům našeho šampionátu za reprezentaci Štěpán M. a Markéta M.

Josef Jandouš (25.místo)
Na úvod bychom všichni z Nedachlebic chtěli poděkovat staviteli tratí. Kombinace povrchů, rychlých zatáček a úzkých pasáží. Zkrátka skvělé poježdění. Musím říci, že volit pneumatiky je ale velmi obtížné a přezouvat za jízdy nemá cenu. Marie jela závod podle not, které jsem jí vtloukal dva týdne předem do hlavy. S rozvahou, v klidu, hlavně poprvé v MČR nic nerozbít. Podařilo se.Josef ml. si to tentokrát ale vybral vše. Od VP v první RZ, přes vypínající se přijímač po sjeté gumy při posledních RZ. A já ? Jsem si hezky zajezdil. Ještě jednou děkuji. A celému týmu Ford Motorsport začíná příprava na domácí závod MČR v Březolupech. Těšte se. Uvidíte jen naše koncové svítilny !!!

Report ze závodu

Na startu se sešlo 45 závodníků. Slunečno, 17°C.

RZ1: Jede se umělá tráva a částečně asfalt. Vítězí Marek Střihavka o 5,5 sekundy před Janem Šrámkem. Třetí Aleš Čejchan ztrácí 2 desetiny na Honzu. Josef Jandouš ml. RZ nedokončil kvůli problému se servoseverem. Kategorii 1 vede místní Jakub Kessl o 12 sekund před Jakubem Pospíšilem. Třetí je Jakub Mudřík o další sekundu, ale ten dostal penalizaci 10 sekund za trefení fotobuňky. Kategorii dívek vede Marie Jandoušová o 13 sekund před Martinou Pekařovou a další 3 sekundy zpět je Pavlína Hostinská.

RZ2: Jede se jen asfalt. Vítězí opět Marek Střihavka a upevňuje si tak své průběžné první místo. O necelou sekundu za ním dojel Vítek Kutal, který se tak posunul za Marka. Třetí v RZ byl Jan Šrámek, ketrý drží i třetí místo celkově.

RZ3: Jedeme antukový ovál a trochu asfaltu. Vítězí Jan Brich, který se probojoval na průběžné šesté místo. Druhý Marek Střihavka opět navýšil náskok v čele. Třetí v RZ byl David Čech, který se posunul na průběžné druhé místo. Průběžné stupně vítězů opustili Vít Kutal a Jan Šrámek, kterým RZ nesedla a dostal se před ně Aleš Čejchan. Petr Pavlát vybil baterku a dosta VP.

RZ4: Vítězí Marek před Honzou Šrámkem o 2 setiny. Třetí byl Honza Brich. Průběžné pořadí kopíruje pořadí v RZ.

RZ5: Vítězí opět Marek Střihavka a navyšuje náskok na 20 sekund. Druhý v RZ byl Vít Kutal ,který drží průběžně čtvrté místo. Třetí v RZ i průběžně je Jan Brich,který se na šotolině rozjel ke skvělým výkonům. Aleš Čejchan vybil baterii a dostal VP. Kategorii 4 vede Richard NItsche před Františkem Doležalem a Martinem Mudříkem.

Poukaz od firmy MZ racing na odběr zboží v hodnotě 700,-Kč získal Tomáš Procházka - gratulujeme.

RZ6: Vítězí Martin Čejchan, který drží průběžné šesté místo. Druhý Marek opět navýšil náskok v čele na průběžně druhého Honzu Šrámka, který byl v RZ třetí. Jan Brich se zamotal do plotu a spadnul z třetího na páté místo. Kategorii dívek vede Maruška o 28 sekund před Martinou Pekařovou a dalších 30 sekund  před Pavlínou Hostinskou. Pavlína je dnes před svým manželem Lukášem a tak jsme se zeptali, jak je to možné.. Pavlína - "Mám skvělé auto a Lukáš se v tom pořád vrtá". Lukáš - "dnes je to o rukách a Pavlínka je má moc šikovné".

RZ7: Vítězí Honza Brich a tím se dostal z5 na třetí místo. Druhý v RZ Marek Střihavka má již před powerstage dostatečný náskok před druhým Honzou Šrámkem, který byl v RZ7 třetí. O třetí místo ještě bude souboj mezi Honzou Brichem Davidem Čechem a Vítkem Kutalem, které dělí necelé 3 vteřiny. Pan ředitel (Pavel Martan) je se závodem spokojen. RZ nedokončil Martin Čejchan a dostává VP (vytržená kulička z páky servoseveru). Karegorii 1 vede Jakub Kessl jen 10 sekund před Jakubem Pospíšilem. Jakub Mudřík už ztrácí více než půl minuty, ale z toho má 20 sekund penalizaci za 2x trefení fotobuňky. Kategorii 2 vede Vít Kutal před Tomášem Mudříkem a Františkem Čejchanem.

RZ8 Powerstage: Jedeme všechny povrchy. Vítězí Marek Střihavka a bere tak maximální počet bodů. Druhý v RZ Vítek Kutal se dostal na 4.místo celkově, ale na třetího Honzu Bricha, který i powerstage dokončil na třetím místě mu chybí v součtu všech RZ jen 1,5 sekundy. Za Vítka se propadl David Čech a na šesté místo se probojoval Lukáš Zámečník, který na sedmé odsunul Richarda Nitsche. Elitní desítku uzavírají Michal Bouchner, Victor Trnka a Martin Mudřík. V kategorii dívek dotáhla do úspěšného konce své snažení Marie Jandoušová, druhá skončila Martina Pekařová a třetí Pavlína Hostinská. V kategorii 1 zvítězil po velkém boji Jakub Pospíšil, před domácím borcem Jakubem Kesslem a Jakubem Mudříkem. V kategorii 2 sváděli souboj Vítek Kutal a Martin Čejchan, který bohužel po problémech s řízením v RZ7 boj vzdal. Druhý za Vítkem tak skončil Tomáš Mudřík, třetí místo vybojoval František Čejchan. Kategorie 3 kopíruje absolutní pořadí. Kategorii 4 ovládl Richard Nitsche, druhý byl Martin Mudřík a třetí František Doležal. V týmech byl boj velice těsný, když první dva týmy měly shodný počet bodů. Z vítězství se radoval RC Club Čistá, druhý byl MZ-racing team a třetí Team Lančia Martini. V soutěži šampionátů se probudil loňský mistr Intercup Zlín, který zvítězil před CRC Mladá Boleslav. Třetí byl Safari Cup Dvůr Králové.

RC rally v rozlehlém školním areálu. Střídají se povrchy jemná šotolina (antuka), asfalt, umělá tráva, dlaždice. Z důvodu stavebních prací nebude možné parkovat v areálu školy jako obvykle. Auta prosím zaparkujte na veřejných parkovištích a to buď u sokolovny, nebo před školou. U vjezdu do areálu bude možné vyložit věci. Prosím Vás předem o urychlení odsunu aut od vjezdu, abychom neblokovali ulici.