15. 07. 2017

Pořadatel

 • Martin Mudřík
 • 604 721 981
 • m.mudrik@seznam.cz

Místo konání

 • Plochodrážní ovál v Březolupech
 • 17°34'47.403"E, 49°7'13.416"N

Povrch

 • Šotolina, beton

Časový harmonogram

 • Shakedown
  09:01 - 09:31
 • Admin. přejímka
  09:01 - 09:31
 • Odevzdání vozů do UP
  09:31 - 09:41
 • Zahájení, rozprava
  09:41 - 09:51
 • Start závodu
  10:01
 • Slavnostní vyhlášení
  17:00

Doplňující informace

 • WC: 220: občerstvení:
 • párový závod:

Upoutávka

Speedway rally Březolupy Březolupy

Komentáře závodníků

Marek Střihavka (vítěz závodu, Mistr ČR 4WD 2017)
Tento závod byl pro mě opravdu těžký. Hned z kraje závodu jsem špatně zvolil pneumatiky (ARP blocky) a nastavení a zbylo pro me 8.místo. Poté jsem obul stejné pneumatiky (VRtyres piny) jako ostatní jezdci a v tu chvíli jsem dokázal zajíždět podobné časy. Stále to ale nestačilo na stahování mé ztráty na prvního. V tu chvíli jsem se pohyboval kolem 4.místa. V dalších RZ jsem zkoušel různé varianty pneumatik.  Až teprve na předposlední RZ se mi povedlo pochytit nastaveni auta, ale stale jsem bojoval s obutím. To už jsem byl ale druhý a ztrácel jsem v tu chvíli 5 vteřin na výborně jedoucího Víťu Kutala.  Na poslední zkoušku jsem zariskoval a provedl jsem neobvyklou variantu obutí. Na zadní nápravu jsem dal nový vzorek ARP blocku které už nebyli nejnovější.  Takže tvrdé ... Vpředu jsem nechal napul sjeté ale měkké ARP blocky. Výsledkem byla neskutečná trakce na zadní nápravě na výjezdech ze zatáčky.  Doslova se to zakusovalo. V půlce RZ na mě volal týmový kolega Frantin že mám cca 5 vteřin náskok . Ale ja zaslechl že ztrácím. V tu chvili jsem chytil saze a nakonec jsem tuto RZ vyhrál o neskutečných 13 vteřin. Tím jsem otočil závod v samotném závěru a vyhrál. Poslední RZ byla konečně ta, která mě za celý den bavila a zlepšila mi náladu. Prvnich 7 RZ bylo spíše trápení.

Tomáš Mikl (17.místo)
V pátek brigáda a malování rzet (hodně dlouhých). V sobotu skvělá zábava s jízdou dvěřmi napřed. Díky startovní pozici jsem měl na začátku výhodu, ale nevyužil ji úplně dokonale, mohlo to být lepší. Jel jsem jak všichni VRka a krásně to klouzalo, časy dobré, i na délku rzet. V závěru jsem mohl dát Bloky, ale bál jsem se to risknout, možná chyba. Za mě hodně dlouhý závod, závěrečné rzty daly zabrat jak autu tak mě, ale přežil jsem a výsledek parádní. Chtěl jsem do TOP20, to se povedlo i v tak velké konkurenci jak se schází na závodech MČR. Počasí nakonec vyšlo bez deště, jen ty stany ve větru dostaly co proto.

Report ze závodu.

Na startu se sešlo 63 závodníků. Počasí skorojasno 23°C.

RZ1: První závodníci čistí trať. Jede se celý vnější ovál. Josef Vacek nenastartoval auto v UP. Zvítězil Jan Brich o 1,3 sekundy před Davidem Šintálem. Třetí Vít Kutal ztácí na vítěze 3,58. Kategorii dívek vede Pavlína Hostinská před Marií Jandoušovou o 6,5 sekundy. Třetí je Martina Pekařová. Kategorii 1 vede Dominik Zapletal. Jakub Pospíšil je o 3 sekundy zpět před Jakubem Mudříkem. Karel Bajza startoval s náhradním vozem a RZ nedokončil kvůli řemínku.

RZ2: Pepa Pekař přezul na pini a vítězí v RZ2 o 4,22 před Davidem Šintálem, který se druhým místem ujímá průběžného vedení. Třetí v RZ Vít Kutal postoupil na průběžné druhé místo o 2,6 za vedoucím Davidem. Na třetí místo klesnul Jan Brich. Kategorii dívek vyhrála Martina Pekařová a posunula se tak na druhé místo 3 sekundy za Pavlínu Hostinskou. Dominik Zaplatel vyhrál i RZ2 a vede katregorii 1. Karel Bajza opět nedojel do cíle. 

RZ3: Vítězí Martin Čejchan o necelé 3 sekundy před Markem Střihavkou.V těsném závěsu za Markem přijel Vít Kutal, který se tak dostal na první místo průběžně a odsunul tak Davida Šintála na druhé místo o 1,58 sekundy. Třetí místo stabilní jízdou drží Honza Brich, který jako jeden z mála jede volnoběžku. Martina Korhelová a Petr Toušek ml. neodstartovali do RZ.

Po RZ3 je přeskupení a přestávka na oběd.

RZ4: Vítězí Marek Střihavka o 3,5 sekundy před Vítkem Kutalem. Marek se díky tomu dostává na druhé místo před Davida Šintála, který zajel v RZ sedmý čas. Třetí v RZ i celkově je Honza Brich. Marek Střihavka ztrácí na prvního Vítka Kutala něco málo přes 3 sekundy.

RZ5: Vítězí Vít Kutal o 5 sekund před Markem Střihavkou a navyšuje tak svůj náskok na 8 sekund. Třetí v RZ Petr Pavlát, který se tak dostal na průběžné páté místo. Martin Čejchan utrhl poloosu a dokončil RZ s velkou ztrátou. Jan Brich spadl z cílové rampy a propadl se tak za Davida Šintála na čtvrté místo. Kategorii dívek vede Martina Pekařová o půl minuty před Pavlínou Hostinskou. Třetí Marie Jandoušová ztrácí dalších 25 sekund. Kategorii 1 vede Jakub Pospíšil o 34 sekund před Jakubem Mudříkem. Kategorii 2 vede Vít Kutal, druhý je Tomáš Mudřík o 3 sekundy před Františkem Čejchanem a další 4 sekundy zpět je Martin Čejchan. 

Uletěl stan, ochladilo se a začalo pršet.

RZ6: Vítězí Marek Střihavka o desetinu sekundy před Vítkem Kutalem.Třetí v RZ Jan Brich se vrací na třetí místo průběžně. Kategorii 4 vede Petr Pavlát o půlminutu před Pepou Pekařem. Za ním je o 2 sekundy zpět třetí Richard Nitschne.

RZ7: Vítězí Marek o 2 sekundy před Honzou Brichem.Třetí Vítek Kutal ztratil na Marka necelé 3 sekundy a před závěrečnou Powerstage má ještě 5 sekund k dobru. Třetí je stabilně jedoucí Honza Brich. Na čtvrté místo se probojoval Petr Pavlát, když David Šintál na RZ hodně ztratil. Kategorii 1 vede Jakub Mudřík o 8 sekund před Jakubem Pospíšilem. Kategorii dívek vede stále Martina Pekařová. O druhé místo bude ještě souboj. Marie Jandoušová je o 7 desetin sekundy před Pavlínou Hostinskou.

RZ8 Powerstge: Na této nejdelší RZ se rozhodlo o vítězi čtvrtého závodu MČR RC rally 4WD, když Marek Střihavka nasadil tempo, kterému nikdo ze soupeřů nestačil a nadělil druhému v cíli Honzovi Šrámkovi 13 sekund, čímž se dostal před vedoucího Vítka Kutala a zvítězil. I na dalších místech se děly věci. David Šintál trefil fotobuňku a propadl se tak až na sedmé místo, když se před něj dostali jak Jan Šrámek, tak i Tomáš Procházka. Lukáš Zámečník v poslední RZ předstihl Pepu Pekaře a posunul se tak do první desítky. I pořadí na většině dalších míst se měnilo, protože na této dlouhé RZ se dalo hodně získat, ale i ztratit. Pořadatelům patří dík, za nádhermou trať, kde si většina závodníků užívala jízdu dveřmi napřed a kde se chyby trestaly jen horším časem neboť trať svou šířkou poskytovala spoustu místa na parádní smyky.

Široké tratě na jemné šotolině plochodrážního oválu přímo svádějí k jízdě dveřma napřed. Trochu té ochutnávky můžete zhlédnout ve videích níže..

Video 1

Video 2

Předběžný rozpis RZ

# Název Délka Čas prvního Servis
1 Intercup 865 m 10:01 Ano
2 PP lak 815 m 10:51 Ano
3 AMK Březolupy 685 m 11:41 Ano
4 Speedway 666 m 12:51 Ano
5 Z STUDIO 885 m 13:41 Ano
6 Vest 795 m 14:31 Ano
7 ORTEX 635 m 15:21 Ano
8 Power Stage IC 1,342 m 16:11 Ne

Mapa