19. 08. 2017

Pořadatel

 • Vlastík Pospíšil
 • 602 504 104
 • info@rallybrno.cz

Místo konání

 • areál ZŠ Tyršova a Sokolu Vyškov
 • 17°0'17.019"E, 49°16'34.854"N

Povrch

 • asfalt

Časový harmonogram

 • Shakedown
  09:01 - 09:31
 • Admin. přejímka
  09:01 - 09:31
 • Odevzdání vozů do UP
  09:31 - 09:41
 • Zahájení, rozprava
  09:41 - 09:51
 • Start závodu
  10:01
 • Slavnostní vyhlášení
  18:20

Doplňující informace

 • WC: 220: občerstvení:
 • párový závod:

Upoutávka

Tour de Vyškov Vyškov

Report ze závodu

RZ1: Po průjezdu prvního závodníka začalo lehce poprchávat, takže další jezdci jeli už na mokré trati. I přesto zvítězil letošní mistr ČR 4WD Marek Střihavka o 4,5 sekundy před loňským mistrem 2WD Victorem Trnkou. V těsném závěsu za ním dojeli Petr Pavlát a Martin Čejchan. Pepa Vacek, Jakub Mudřík a Dan Peťovský obdrželi penalizaci za nesprávný průjezd cílem.

RZ2: Trať je stále mokrá, ale neprší. Nejlepší čas zaznamenal opět Marek Střihavka, za ním se seřadili Martin a Aleš Čejchanovi, což jim dopomohlo k druhému resp. čtvrtému místu v průběžné klasifikaci. Marie Jandoušová RZ nedokončila kvůli upadlému kolu. Petr Bábek v obou testech dojel s vylomeným kolem. Po RZ došlo k přeskupení.

RZ3: Opět se rozpršelo. Ne všichni zvolili správné pneu. Vedení si upevňuje Marek Střihavka, na druhého Martina Čejchana má bezmála deset sekund náskok. Třetí v rychlostní zkoušce i celkově je Aleš Čejchan, který na prvního ztrácí již přes 15 sekund. Petr Toušek nedojel pro poruchu elektroniky.

RZ4: Čtvrtá rychlostní zkouška se stala pohromou řady favoritů. Z prvního místa odstupuje pro poruchu motoru Marek Střihavka. Model Victora Trnky se zastavil dva metry před cílem. Jan Šrámek si stěžuje na vypadávající baterii. Vítězí Martin Čejchan a posouvá se do čela celkové klasifikace. Tomáš Mudřík se díky druhému místu v RZ posouvá na celkovou čtvrtou příčku. Petr Pavlát zajel třetí čas a celkově je také třetí, když na druhého Aleše Čejchana ztrácí tři sekundy. Pro poruchy dále nedojíždí Štěpán Mlejnek (motor), Josef Jandouš (řemen), Dan Peťovský (motor). Končí David Kubeš a Petr Toušek. Počasí je stále deštivé.

Poukaz od firmy MZ-racing na bezplatný odběr zboží získává Josef Jandouš.

RZ5: Start rychlostní zkoušky byl pro částečnou nesjízdnost trati o 20 minut odložen. Za deště vítězí o parník Marek Střihavka, který stihl v servisu úspěšně opravit motor. Druhé a třetí místo uzmulo duo Čejchanů v pořadí otec Aleš a syn Martin. V celkové klasifikaci je pořadí ale opačné, vede Martin Čejchan. Čtvrté a páté místo v RZ i celkově drží Mudříkovi, když otec Martin se právě dostal před syna Tomáše.

V polovině závodu vede v kategorii 1 (žáci) Jakub Mudřík před Jakubem Pospíšilem a Lukášem Desenským. Mezi juniory kraluje Martin Čejchan. Za ním jsou Tomáš Mudřík a Tomáš Wagner. Seniory vede Aleš Čejchan, druhý v kategorii 3 je Aleš Horák a třetí Jan Šrámek. Třetí mezi všemi a první mezi veterány je Petr Pavlát, těsně za ním je ale Martin Mudřík a velkou ztrátu nemá ani třetí Richard Nitsche.

RZ6: Přestalo pršet. Na prvních třech místech nedošlo k žádné změně. Z pěkného šestého místa odpadává Aleš Horák po problémech s regulátorem, Honzu Šrámka trápí řízení. Na potíže s elektronikou odstupuje Štěpán Mlejnek, regulátor zastavuje Marii Jandoušovou.

RZ7: Trať pomalu osychá. Další triumf v RZ si připisuje Marek Střihavka. Richard Nitsche přezul pneu a hned získává druhé místo. Bronzovou pozici čistou jízdou vybojoval Martin Mudřík. Martin Čejchan sotva dojel do cíle, Victor Trnka hlásí také rapidní ztrátu výkonu, Jana Šrámka stále trápí problémy s řízením. V podkategorii modelů s poháněnou zadní nápravou vede s náskokem Martin Desenský před Josefem Vackem.

RZ8: Povrch zkoušky je z větší části suchý. Vítězí jak jinak Marek Střihavka. Petr Pavlát také přezul na pneu Dash a hned zabodoval druhým místem. Martin Čejchan si třetím místem pojistil vedení v soutěži. Trápení Jana Šrámka a Victora Trnky vrcholí. Z výborného šestého místa bohužel odpadá mladý Tomáš Mudřík, který přetrhl řemínek u svého x-raye. Se stejnou závadou odstupuje i jeho mladší bratr Jakub.

RZ9: Osmý triumf si zapisuje již na suché trati Marek Střihavka. Celkově se již prokousal na sedmé místo. Janu Šrámkovi vystavilo stopku servo, Aleš Horák u něj zastavil a tím trochu ztratil. Aleš Čejchan si druhým místem pojistil stříbrný post celkově. Na prvního Martina Čejchana ztrácí před poslední zkouškou necelých 14 sekund a před třetím Petrem Pavlátem má k dobru přes 8 sekund. Mezi dalšími závodníky jsou již větší rozestupy. Martin Desenský nenastartoval svůj vůz a dostal tak přidělený náhradní čas. Do čela zadokolkářů se tím vyhoupl Pepa Vacek. Z dívek jede už jen Marťa Korhelová.

RZ10: Nejlepší čas v powerstage zajel Martin Čejchan, ale dostal penalizaci za dotek s fotobuňkou. I tak skončil na pátém místě, což mu stačilo na nečekané první vítězství v závodě mistrovství České republiky. Z maximálního bodového bonusu za powerstage se tak raduje smolař dnešního závodu Marek Střihavka, který to nakonec i díky problémům Frantina Doležala v posledni RZ dotáhl na skvělé 6. místo. Pátý skončil Richard Nitsche, body za 4. místo bere Martin Mudřík a na stupně vítězů vystoupí vedle Martina a Aleše Čejchanových i třetí Petr Pavlát.

V kategorii 1 má zlatou medaili Jakub Pospíšil, stříbro si odnáší Lukáš Desenský a bronz zbyl na favorita Jakuba Mudříka. Celkový vítěz závodu je i vítězem kategorie 2. Za ním se seřadili Josef Jandouš ml. a Tomáš Wagner. V nejpočetnější kategorii 3 vyhrál Aleš Čejchan před Markem Střihavkou a Ondřejem Danielem. A konečně v kategorii 4 za Petrem Pavlátem dojeli Martin Mudřík a Richard Nitsche.

 

 

 

Tratě rychlostních zkoušek sobotního závodu 2WD jsou ryze asfaltové. Rychlostní zkoušky jsou v rozmezí 2 - 4 minut.

Předběžný rozpis RZ

# Název Délka Čas prvního Servis
1 Tyršova 410 m 10:01 Ano
2 Dvořákova 500 m 10:51 Ano
3 Sušilova 350 m 11:41 Ano
4 Dukelská 480 m 12:31 Ano
5 Pivovarská 410 m 13:21 Ano
6 Hybešova 410 m 14:11 Ano
7 Nádražní 280 m 15:01 Ano
8 Puškinova 520 m 15:51 Ano
9 Jarošova 420 m 16:41 Ano
10 Powerstage Pospíšilova 480 m 17:31 Ne

Mapa