20. 08. 2017

Pořadatel

 • Vlastík Pospíšil
 • 602 504 104
 • info@rallybrno.cz

Místo konání

 • areál ZŠ Tyršova a Sokolu Vyškov
 • 17°0'17.019"E, 49°16'34.854"N

Povrch

 • jemná šotolina

Časový harmonogram

 • Shakedown
  09:01 - 09:31
 • Admin. přejímka
  09:01 - 09:31
 • Odevzdání vozů do UP
  09:31 - 09:41
 • Zahájení, rozprava
  09:41 - 09:51
 • Start závodu
  10:01
 • Slavnostní vyhlášení
  16:40

Doplňující informace

 • WC: 220: občerstvení:
 • párový závod:

Upoutávka

de Tour Vyškov Vyškov

Přihlásit do závodu

Report ze závodu

Ráno lehce sprchlo, ale prognóza na celý den je příznivá, pršet by už nemělo. Startuje se podle pořadí ve včerejším závodě. První jezdci čistí trať od jemné šotoliny.

RZ1: Podle očekávání vítězí Marek Střihavka, ovšem druhé místo Tomáše Mudříka je překvapení. Třetí dojíždí Victor Trnka. Vedoucí jezdec 2WD šampionátu Martin Čejchan doplácí na startovní pozici a zahajuje závod devátým místem. Richard Nitsche do poslední chvíle servisoval vůz a málem nestihl odstartovat, hned od počátku si tak veze dvacetisekundovou ztrátu.

RZ2: Nejlepší čas zajíždí Victor Trnka a posouvá se na druhé místo za Marka Střihavku, který končí v RZ až pátý. Druhým místem v rychlostní zkoušce se blýsknul František Doležal a celkově mu patří čtvrtá příčka. Třetí čas v RZ znamená posun na páté místo průběžně pro Martina Čejchana. Druhá rychlostka se stala osudnou pro Ondřeje Daniela, kterému odešel vypínač a cíl tak neviděl.

RZ3: Na třetí rychlostní zkoušku nebude v dobrém vzpomínat dosavadní lídr soutěže Marek Střihavka, když musel odstoupit kvůli poloose pár desítek metrů před koncem. Nejlepším časem se tak do čela probojoval Victor Trnka, druhé místo zuby nehty drží Frantin Doležal, ale na něj už dotírají Martin a Aleš Čejchanovi, kteří v RZ zajeli třetí resp. druhý nejrychlejší čas v jedné sekundě s prvním. Na startu ztratil Tomáš Mudřík a propadá se na celkové šesté místo. Cíl neviděl ani Tomáš Kudlička (vypínač).

Dramatický souboj probíhá mezi zadokolkáři. S malým odstupem zatím vede Martin Desenský před Lukášem Hostinským (+0,61 s) a Pepou Vackem, kterému chybí další dvě a půl sekundy. Dívčí dvojboj vyhrává Marťa Korhelová, ale Marie Jandoušová není daleko, když neztrácí ani dvě vteřiny.

RZ4: Další dílčí triumf si připisuje Victor Trnka. Druhý Marek Střihavka je už bez šance stáhnout pětiminutovou ztrátu z předchozí RZ. Třetí příčka stačí Martinu Čejchanovi na posun na stříbrnou pozici po polovině závodu před Frantina Doležala. Ten se musí mít na pozoru před dotahujícím Alešem Čejchanem, který opanoval čtvrtou příčku v RZ i celkově. Přes minutu ztratil na startu Tomáš Mudřík, když nemohl přemluvit model k nastartování, a propadá se do hloubi pole. Vůz stávkoval i Josefu Jandoušovi mladšímu a to se podepsalo na téměř minutové ztrátě. Petr Bábek trefil fotobuňku, za což si vysloužil penalizaci.

Poukaz na bezplatný odběr zboží od firmy MZ-racing získává Pavel Nečas.

RZ5: I krátká pátá rychlostka se stala kořistí Victora Trnky. Druhý čas stačil Aleši Čejchanovi na posun na bronzovou příčku. Třetím místem si Martin Čejchan pojistil průběžný druhý post, který mu zaručuje titul mistra republiky. Josef Jandouš starší vyfasoval 10 sekund za dotyk s fotobuňkou.

V nejmladší kategorii kraluje Jakub Pospíšil. Na druhého Jakuba Mudříka ma bezmála 20 sekund náskok. Obě dívky si také nic nedarují, nyní je v čele Marie Jandoušová. V kategorii 4, tedy mezi nejstaršími, vede František Doležal o necelých 10 sekund před Petrem Pavlátem.

RZ6: Ani v šestém testu nedošlo ke změně na vedoucích postech. Pomyslné stupně vítězů si rozdělili mezi sebe Victor Trnka a Martin a Aleš Čejchanové a i v tomto pořadí stojí v průběžné klasifikaci. Ondřej Daniel dojel se ztrátou s utrženým zadním tlumičem. Před startem na chvíli vykouklo sluníčko, aby se v průběhu objevilo pro změnu pár kapek deště. V dáli hrozí bouřka. Od kol se ale zatím stále práší jako na správné šotolinové rally.

RZ7: Start se odkládá kvůli intenzívnímu dešti.

Poslední dvě rychlostní zkoušky byly zrušeny pro nesjízdnou trať po předchozím dešti. Výsledky po 6. RZ jsou tedy výsledky konečné, jako powerstage za bonusové body se bere RZ 6.

Vítězem se tak stává loňský mistr ČR 2WD Victor Trnka a symbolicky předává žezlo dnes druhému Martinu Čejchanovi, který bude korunován novým šampionem.

V jednotlivých kategoriích dosáhli na metu nejvyšší a zlatou medaili získávají Jakub Pospíšil (1), Martin Čejchan (2), Victor Trnka (3) a František Doležal (4). Mezi zadokolkáři bere pohár pro nejlepšího Martin Desenský a z dívek byla nakonec lepší Marie Jandoušová.

 

 

 

Tratě rychlostních zkoušek nedělního závodu jsou čistě šotolinové umožňující i modelu 2WD jízdu dveřma napřed. Rychlostní zkoušky jsou v rozmezí 3 - 6 minut.

Předběžný rozpis RZ

# Název Délka Čas prvního Servis
1 Konecká 670 m 10:01 Ano
2 Alfova 630 m 10:51 Ano
3 Monkey 710 m 11:41 Ano
4 Hostinská 610 m 12:31 Ano
5 Konecká II 670 m 13:21 Ano
6 Alfova II 630 m 14:11 Ano
7 Monkey II 710 m 15:01 Ano
8 Powerstage RC rally Brno 750 m 15:51 Ne

Mapa