23. 09. 2017

Pořadatel

 • Petr Kupilík
 • 730 154 952
 • kupildarc@seznam.cz

Místo konání

 • sportovní areál Sokola Třemošná
 • 13.3897928E, 49.8154267N

Povrch

 • šotolina, tráva, asfalt

Časový harmonogram

 • Shakedown
  09:01 - 09:31
 • Admin. přejímka
  09:01 - 09:31
 • Odevzdání vozů do UP
  09:31 - 09:41
 • Zahájení, rozprava
  09:41 - 09:51
 • Start závodu
  10:01
 • Slavnostní vyhlášení
  17:00

Doplňující informace

 • WC: 220: občerstvení:
 • párový závod:

Upoutávka

RC rally Třemošná Třemošná

Komentáře závodníků

Marek Střihavka (vítěz závodu)
Tímto komentářem bych chtěl moc poděkovat pořadatelům za výborně připravenou soutěž. Potom i jezdcům za fairplay a za skvělé boje. Tento závod z mého pohledu byl extrémně těžký a RZty byly nejen časově dlouhé ale i pocitově. Být ve střehu téměř hodinu, kterou jsem celkově strávil na RZ je opravdu těžké. Ještě jednou mockrát děkuji jak za závod tak perfektní šampionát.

Lukáš Zámečník (8.místo)
Hodně jsem se rozhodoval jestli na závod vůbec jet. Přece jen 400km není jen tak za rohem. Nakonec rozhodla samá chvála na tratě a zázemí závodu, počasí taky přálo, proto jsme vyjeli do Třemošné. První RZ jsem si říkal co tady dělám!! Vždyť to nemůžu uběhnout až do konce. Nakonec to nebylo vůbec špatné. I když se jeli RZ hodně přes 6 minut, vůbec to nebylo poznat. Skladba tratě byla skvělá, zajímavé úseky a k tomu dlouhé svezení. S výsledkem zase tak spokojený nejsem, trochu jsem si to prohrál na volbě pneu. První kompletní sezona v MČR je za mnou, uvidíme co rok 2018. Každopádně děkuji všem lidem co se na přípravě MČR 2017 podíleli.

Petr Pavlát (19.místo)
Komentáře k MČR, které pořádám nepíšu, ale dnes udělám vyjímku. Závod byl pořadateli skvěle připraven i v trávě byly cestičky dost široké, prostě pořadatel si na této nádherné nejrozlehlejší trati v ČR hodně máknul, abychom byli všichni spokojeni, za což mu patří moje obrovské poděkování. Z pohledu průběhu a vlastního výsledku budu stručný - těšil jsem se moc s novým podvozkem, ale loučící se diferenciál způsoboval problémy, až tři RZty před koncem odešel úplně, takže po této stránce to bylo zklamání. Ale proto ten komentář dnes nepíšu... ...po skončení závodu jsem vyzval účastníky, aby pomohli uklidit pořadatelům trať a bohužel zvlášť u mladších jsem viděl velkou nechuť a někteří dokonce nepomohli vůbec nic. Jsem z toho dost otrávený. Pořadatel stráví na přípravě takovéto tratě několik dní práce v několika lidech a věřím, že si závodníci všimli, že i mezi RZtami čistili a hrabali trať, aby se všem dobře jezdilo. Jediné, co jim můžeme pomoci je závěrečný úklid. Všichni jsme po náročném závodě unaveni, ale ti co ho připravovali a starali se o bezproblémový průběh jsou unaveni daleko víc. Když každý z nás z těch 500 objízdných bodů uklidi 10, tak to pro něj není myslím až zase tak velká dřina, ale když se těch 5 pořadatelů, kteří toho za ten týden příprav mají už dost ohne 100x, tak je to sakra dřina ještě na závěr. Na to, aby měli příště sílu a elán pro ostatní něco dělat by bylo určitě lepší, kdybychom jim alespoň s tím úklidem všichni pomohli, protože taky se nám může příště stát, že už se jim nebude chtít to připravovat a my všichni nebudeme mít kde závodit. Zkuste se nad tím prosím zamyslet...

 

Report ze závodu (čti odspodu)

16.40: A je dobojováno. Vítězstvím v posledním závodě sezóny potvrdil Marek Střihavka korunovaci svého letošního titilu. Druhý Aleš Čejchan mu alespoň uzmul výhru v powerstage, byť o pouhé tři desetiny. Třetí v RZ i cekově dnes skončil Vít Kutal a zároveň získává zlatou medaili v kategorii 2. Kategorii 4 ovládl dnes čtvrtý Richard Nitsche, když za sebou nechal Františka Doležala a Martina Mudříka. Mezi dětmi si nejlépe počínal Matěj Pták, souboj o druhé místo na svoji stranu v poslední rychlostce naklonil Jakub Mudřík, třetí byl nakonec Jakub Kessl.

Slunné počasí vydrželo až do konce, zbývá už jen vyhlásit výsledky.

15.50: Před poslední RZ se zdá být minimálně na prvních čtyřech místech celkové klasifikace rozhodnuto. Marek Střihavka vede s náskokem přes 18 sekund na Aleše Čejchana, třetí Vít Kutal ztrácí další třičtvrtě minuty. Boj bude o páté místo mezi Martinem Čejchanem, který dojel RZ8 s pohonem tří kol, a Frantinem Doležalem. Ani ne půl sekundy dělí sedmého Michala Bouchnera a dotahujícího Libora Kupilíka. Cíl předposlední zkoušky neviděli Antonín Čermák a Vladimír Čihánek. Domácí Daniel Procházka byl penalizován za dotek s cílovou fotobuňkou.

15.10: Marek Střihavka přenechal vítězství v RZ Aleši Čejchanovi, když v průběhu zastavil a zapínal si čelovou kameru. Třetí místo v měřeném testu vyneslo posun na čtvrtou průběžnou příčku pro Richarda Nitscheho. O bramborovou medaili ale ještě svede souboj s Martinem Čejchanem. Petr Pavlát jede s porouchaným diferenciálem a nemá náhradní na výměnu. Jiří Baxa dojel s ulomeným kolem a František Čejchan se doploužil do cíle s úplně prázdnou baterií.

14.20: Pořadí v RZ6 na prvních třech místech kopíruje i celkové pořadí. Rozestupy se zvětšují. Vede Marek Střihavka, stříbro zatím náleží Aleši Čejchanovi a bronz by bral Vít Kutal. Do této chvíle čtvrtý Libor Kupilík namotal do kol trávu a propadá se na desáté místo. Problémy s poloosou srazily do hloubi pole Filipa Musala, potíže s diferenciálem hlásili Honza Brich a Jaroslav Pták. RZ s ulomeným kolem nedokončil Martin Úbl a s prázdnou baterií pomalým tempem sotva dojel Matěj Pták.

Svezení v závodním voze během Setkání mistrů v Sosnové vyhrávají Filip Musal a Pavlína Hostinská.

13.40: O další dvě sekundy navyšuje po RZ5 Marek Střihavka náskok na druhého Aleše Čejchana. Na třetí místo se vrací Vítek Kutal, když si v této rychlostní zkoušce vybral slabší chvilku doposud bronzový Libor Kupilík. Páté místo opouští po problémech se zavěšením Jan Šrámek a jeho místo zaujímá dotahující Martin Čejchan.

Poukaz na odběr zboží od firmy MZ-Racing získává Jiří Baxa.

Foto: Pepa Vacek

12.50: Marek Střihavka zatáhl a výhrou v RZ obrátil pořadí na čele. Aleš Čejchan zajel až čtvrtý čas, ale na dvojici pronásledovatelů v podobě Vítka Kutala a Libora Kupilíka má stále více než patnáctisekundový náskok. V seniorské kategorii bojují o setinky Richard Nitsche a František Doležal. Mezi nejmladšími zatím vede Matěj Pták před Jakubem Kesslem.

12.00: I třetí rychlostka se stala kořistí Aleše Čejchana, když nadělil druhému Marku Střihavkovi znovu celých pět sekund. Tím dochází ke změně v průběžném pořadí, kde Aleš má na letošního již jistého mistra ČR třísekundový náskok. Libor Kupilík mezitím přeskočil Vítka Kutala a je třetí. Martin Čejchan jel většinu RZ jen na předek.

11.30: Ve druhé RZ zajel nejlépe Aleš Čejchan a probojoval se na průběžné druhé místo. S časem o 5 sec horším dorazil do cíle Marek Střihavka a pořád ještě o tři vteřiny vede. Třetí byl místní borec Libor Kupilík a dotáhnul se na průběžně třetího Vítka Kutala. Martin Čejchan trefil fotobuňku a propadl se ze čtvrtého na desáté místo v prozatímní klasifikaci. Obloha je krásně modrá. Po přeskupení startuje další náročná RZ.

10.40: Máme odjetu první rychlostní zkoušku, vykouklo slunce. Vítězí Marek Střihavka i přesto, že mu v závěru docházela baterie. Druhý Vít Kutal ztrácí necelých šest sekund, třetí Aleš Čejchan ještě o dvě sekundy víc. Jakub Mudřík se kochal a zapomněl odstartovat, Michalu Martinovi padaly kalhoty.

9.40: Všech 47 příhlášených závodníků bylo převzato, vozy jsou již v uzavřeném parkovišti,máme zatím za sebou shakedown a chystá se rozprava. Počasí přeje, ranní mlha se pomalu rozpouští.

Foto: Pepa Vacek

 

 

.

Šotolinová trať v areálu Sokola Třemošná bude dějištěm posledního závodu MČR 4WD. Úzké i široké tratě RZ řádně prověří všechny účastníky. Délky RZ 4-9 minut. Občerstvení bude jen základní jen pro účastníky a doprovod - párek v rohlíku, nebo klobása s chlebem, káva, limo. Od sponzora jako vždy zdarma výborné pivo ze Svijan.

Předběžný rozpis RZ

# Název Délka Čas prvního Servis
1 Monte Milano 750 m 10:01 Ano
2 Drift I 850 m 10:46 Ano
3 Anakonda I 700 m 11:31 Ano
4 Drift Monte I 800 m 12:16 Ano
5 Monte Drift II 800 m 13:01 Ano
6 Anakonda II 700 m 13:46 Ano
7 Drift II 850 m 14:31 Ano
8 Super Mix 800 m 15:16 Ano
9 Powerstage Maxi loong 1,000 m 16:01 Ne

Mapa