03. 03. 2018

Pořadatel

 • Martin Mudřík
 • 604721981
 • m.mudrik@seznam.cz

Místo konání

 • sportovní hala Střední průmyslové školy Zlín
 • E 17°39.10478', N 49°13.20180'

Povrch

 • parkety

Časový harmonogram

 • Shakedown
  09:00 - 09:30
 • Admin. přejímka
  09:00 - 09:30
 • Odevzdání vozů do UP
  09:30 - 09:40
 • Zahájení, rozprava
  09:40 - 09:50
 • Start závodu
  10:00
 • Slavnostní vyhlášení
  17:00

Doplňující informace

 • WC: 220: občerstvení:
 • párový závod:

Upoutávka

Vest rally Zlín

Závod na parketách v sportovní hale Střední průmyslové školy Zlín, která nabídne velké prostory pro zajimavou trať. Dvě haly, každá s jinak kluzkým povrchem. Možno otestovat při závodě Intercupu 13.ledna.

***

Z rekordních 87 přihlášených prošlo přejímkou 83 závodníků a závodnic. Jede se jeden společný závod MČR a Intercupu na dvě časomíry. Startuje se podle čísel z místního šampionátu.

RZ1: Nejlepšího času dosáhl místní Vít Kutal, za ním ale v těsném sledu dojíždí Martin Čejchan a Victor Trnka. Smůlu měl další z favoritů Aleš Čejchan, který krátce po startu ulomil kolo a dojížděl zbytek testu po třech. Pepa Jandouš kvůli problémům s vozem ani neodstartoval.

RZ2: Boj na čele o desetinky pokračuje. Tentokrát byl nejrychlejší Victor Trnka před Vítkem Kutalem a Martinem Čejchanem, čímž se posunul na druhé místo celkově. Mezi veterány je na špici zatím Josef Pekař, dětské kategorii vévodí Jakub Mudřík a mezi dívkami hraje prim Martina Pekařová.

RZ3: Jen čtyři setiny sekundy dělí prozatím vedoucího Víta Kutala před dotahujícím Martinem Čejchanem v celkovém pořadí. Třetí Victor Trnka je ale stále v dostřelu. O čtvrté místo bojuje David Šintál s Lukášem Zámečníkem.

RZ4: Na prvních pěti postech beze změny. Šesté místo po doteku fotobuňky opustil Josef Pekař a jeho místo zaujal Petr Pavlát. V kategorii 1 vede stále Jakub Mudřík před Jakubem Pospíšilem a Pavlem Maštalířem, dvojkám kraluje celkově druhý Martin Čejchan s půlminutovým náskokem na Tomáše Mudříka, třetí je v této kategorii Filip Kopecký. Mezi Martinou Pekařovou a Marií Jandoušovou v dívčím klání jsou i v polovině závodu stále jen minimální rozestupy.

Poukaz na odběr zboží v hodnotě 700 Kč od společnosti MZ-Racing vyhrává Ivo Šimeček.

RZ5: Martin Čejchan zatroubil do útoku a časem o bezmála tři sekundy lepším než zajeli druhý Victor Trnka a třetí Vít Kutal se dostal do celkového vedení. První trojice si nic nedaruje. Za nimi je již větší mezera. Na čtvrtou příčku o necelou sekundu se vrátil Lukáš Zámečník před Davida Šintála. Petr Pavlát drží jako nejlepší veterán šestou příčku, pět sekund za ním je ale Martin Mudřík.

RZ6: Victor Trnka se nechce spokojit se třetím místem a vyhrává šestou rychlostní zkoušku. Mezi prvním Martinem Čejchanem a druhým Vítkem Kutalem je rozdíl jen osm desetin sekundy. Na čtvrté místo se vrací David Šintál. Martina Pekařová vede před Marií Jandoušovou o necelé dvě vteřinky.

RZ7: Černého Petra si v boji o vítězství vybral v této RZ Victor Trnka, když absolvoval část tratě dvakrát. Podobně bloudil i Pavel Košíček. O celkové vítězství si to tedy rozdají Martin Čejchan a Vít Kutal. Před poslední zkouškou je dělí jen půl sekundy. Podobně těsné je to i v dámské kategorii, kde Martina Pekařová má náskok už jen 0,86 s.

RZ8: Malou sportovní tragedií skončil závod pro místního Vítka Kutala, když místo boje o vítězství nakonec bojoval o přežití, resp. o dojetí do cíle po té, co trefil nájezd na mostek a poškodil zavěšení. Z pohodlného vítězství se nakonec radoval Martin Čejchan, když bral i nejvíc bodů za Powerstage. Druhý v poslední zkoušce i celkem byl dnes Victor Trnka, třetí místo spadlo do klína Davidu Šintálovi.

Dramatický souboj v kategorii dívek nakonec zvrátila na svou stranu Marie Jandoušová, když Martinu Pekařovou zdolala po celodenním klání o nicotné čtyři desetiny sekundy.

Mezi veterány v poslední RZ zabojoval Martin Mudřík a sesadil z nejvyšší příčky Petra Pavláta. Třetí dojel Josef Pekař.

Kategorii 3 opanoval Victor Trnka, další místa zaujali David Šintál a Lukáš Zámečník.

V juniorské kategorii kraloval celkový vítěz Martin Čejchan, na stupních vítězů ho doplnili Tomáš Mudřík a Filip Kopecký.

Bitvu nejmladších zdárně vybojovali Jakub Mudřík před jeho jmenovcem Jakubem Pospíšilem a Davidem Vaculíkem.

Předběžný rozpis RZ

# Název Délka Čas prvního Servis
1 Z STUDIO 550 m 10:01 Ano
2 ORTEX 620 m 10:56 Ano
3 VEST 510 m 11:51 Ano
4 MZ Racing 480 m 12:46 Ano
5 Autodrom Sosnová 560 m 13:41 Ano
6 Pivovar Svijany 490 m 14:36 Ano
7 AMK Malá Skála 490 m 15:31 Ano
8 Powerstage Intercup Zlín 710 m 16:26 Ne

Mapa