14. 04. 2018

Pořadatel

 • Vlastík Pospíšil
 • 602504104
 • xvlastik@seznam.cz

Místo konání

 • areál dopravního hřiště ve Vyškově
 • E 16°59.07920', N 49°16.38457'

Povrch

 • asfalt

Časový harmonogram

 • Shakedown
  09:00 - 09:30
 • Admin. přejímka
  09:00 - 09:30
 • Odevzdání vozů do UP
  09:30 - 09:40
 • Zahájení, rozprava
  09:40 - 09:50
 • Start závodu
  10:00
 • Slavnostní vyhlášení
  17:00

Doplňující informace

 • WC: 220: občerstvení:
 • párový závod:

Upoutávka

Tour de Vyškov Vyškov

oblíbený asfalt dopravního hřiště. Konečně závod, kde můžete nastavit auta proklatě nízko. V areálu dopravního hřiště se nesmí pít alkohol a kouřit. Závod bude párový. Občerstvení formou objednávky - pizza i ostatní jídla. Příbory s sebou :)

***

Před startem: Ve Vyškově je krásný slunný den. Přejímkami prošlo 49 závodníků.

RZ 1: Nejrychleji projel trať Vít Kutal a ujal se vedení v závodě. Druhý čas zajel Victor Trnka, ale byl obdařen desetisekundovou penalizací, takže je až čtvrtý, když se před něj dostal vítěz prvního závodu MČR Martin Čejchan a i pěkně jedoucí Lukáš Zámečník. Pátý je Aleš Čejchan před nejrychlejším seniorem Petrem Pavlátem. Aleš Horák vůbec neodstartoval. V nejmladší kategorii zatím vede Jakub Pospíšil a mezi dívkami první RZ nejlépe zajela Martina Pekařová.

RZ 2: Vítězí opět suveréní Vítek Kutal a na čele už má více než dvacetisekundový náskok. Druhý čas zajel Victor Trnka a druhé místo mu patří i v průběžném pořadí, když si vyměnil pozici s Martinem Čejchanem, který po problémech dojel v RZ až šestý. Třetím časem si třetí místo udržel Lukáš Zámečník a stejně tak pátý v rychlostní zkoušce i celkově je Aleš Čejchan. Mezi veterány na špičku postoupil Frantin Doležal následovaný Josefem Pekařem, když dosud vedoucí Petr Pavlát hlásil problémy s řízením. Před dalším testem dojde k přeskupení.

RZ 3: I třetí zkouška nepoznala jiného vítěze. Vít Kutal navyšuje náskok o dalších dvanáct sekund. Za ním se seřadili už s menšími rozestupy Martin Čejchan, Victor Trnka, Aleš Čejchan a zrychlující David Šintál. Test nedokončil pro poruchu motoru Richard Nitsche a zřejmě v závodě končí. Mezi dívkami se do čela vyhoupla Marie Jandoušová, v dětské kategoii při neúčasti Jakuba Mudříka kraluje jeho jmenovec Jakub Pospíšil.

RZ 4: Vítek Kutal pokračuje v krasojízdě i ve čtvrtém měřeném úseku. Druhý čas ale stačil Martinu Čejchanovi na posun na druhou příčku i průběžně. Ztrácí ale už propastných čtyřicet sekund. Třetí v RZ i celkově je Victor Trnka. Na čtvrtého Lukáše Zámečníka se pomalu dotahuje Aleš Čejchan. Pátým časem se blýsknul Aleš Horák, který však bohužel už dnes nemůže pomýšlet na kvalitní celkový výsledek.

RZ 5: Martin Čejchan zatroubil do útoku a stáhl z náskoku Vítka Kutala sedm sekund. Pomohlo mu nasazení nových pneu, které ale během jeden kilometr dlouhé RZ stihnul sjet. Pořadí v první pětce jinak zůstává beze změn. Pořadím se pomalu propadá Šimon Večerka, který ale stále drží druhé místo mezi juniory za Martinem Čejchanem. V dívčím souboji je zatím k vítězství blíže Marie Jandoušová, která celkově okupuje 16. příčku. Nejlepší ve třídě 1 Jakub Pospíšil je celkově na pěkném 27. místě.

Poukaz na odběr zboží od firmy MZ-racing v hodnotě 700 Kč vyhrává Tomáš Hruška.

RZ 6: Další dvě sekundy stáhnul Martin Čejchan z náskoku Víta Kutala. Ten má stále ale více než půlminutovou rezervu. Třetím místem v RZ potvrdil průběžnou bronzovou pozici Victor Trnka. Na čtvrté místo se ale už propracoval Aleš Čejchan a na sedmou příčku a první mezi seniory poskočil Petr Pavlát, když sesadil Františka Doležala. Rozdíl mezi nimi jsou ale jen tři desetiny sekundy.

RZ 7: Vít Kutal nenechává nic náhodě a vítězí v sedmé rychlostní zkoušce před Victorem Trnkou a Martinem Čejchanem. Rozdíly mezi závodníky jsou už velké. O čtvrté místo ale bude ještě souboj. Lukáš Zámečník kontroval a dostal se opět před Aleše Čejchana. David Šintál zajel v RZ čtvrtý čas a drží nikým neohrožován šestou příčku. Frantin Doležal trefuje fotobuňku a zřejmě tak vypadává ze hry o vítězství ve třídě 4.

RZ8: Martin Čejchan se stále nevzdává a ukusuje necelých deset sekund z náskoku Víta Kutala. Rychlostní zkouška se nevydařila Aleši Čejchanovi a hned je jeho páté místo v ohrožení. Nečekané sedmé místo v RZ bral František Čejchan. Na prvních deseti místech v celkovém pořadí i na předních pozicích v jednotlivých třídách se nic nezměnilo, ale rozhodnuto ještě není. Jak to nakonec všechno dopadne, určí až závěrečná Powerstage.

RZ9: V Powerstage vítězí Martin Čejchan, ale druhé místo stačí Vítu Kutalovi k zisku zlatého věnce v dnešním závodě Mistrovství České republiky. Ten si tak bezesporu spravil chuť po nepovedeném předchozím domácím závodě ve Zlíně. Stříbro tedy bere Martin Čejchan, který závoveň vyhrává třídu 2. Třetí místo bylo tentokrát souzeno Victoru Trnkovi. Bramborovou medaili bere Lukáš Zámečník. Aleš Čejchan odstartoval do Powerstage později, ale svoji pátou příčku před Davidem Šintálem nakonec uhájil. Sedmý dojel vítěz veteránské kategorie Petr Pavlát, když osmý Frantin Doležal může v konečném součtu litovat obdržené penalizace. Kategorii děvčat ovládla Marie Jandoušová a mezi nejmenšími stál na nejvyšším stupínku Jakub Pospíšil.

Předběžný rozpis RZ

# Název Délka Čas prvního Servis
1 Družstevní 830 m 10:01 Ano
2 Drnovská 850 m 10:46 Ano
3 Lapač 800 m 11:31 Ano
4 Nosálovská 770 m 12:16 Ano
5 Dukelská 880 m 13:01 Ano
6 Cukrovarská 710 m 13:46 Ano
7 Otakara Jaroše 820 m 14:31 Ano
8 Sportovní 730 m 15:16 Ano
9 Powerstage Jarní 900 m 16:01 Ne

Mapa