04. 08. 2018

Pořadatel

 • Josef Jandouš
 • 731618702
 • jandous@gmail.com

Místo konání

 • areál TJ Nedachlebice
 • E 17°35.47413', N 49°6.11385'

Povrch

 • asfalt, zámková dlažba

Časový harmonogram

 • Shakedown
  10:00 - 10:30
 • Admin. přejímka
  10:00 - 10:30
 • Odevzdání vozů do UP
  10:30 - 10:40
 • Zahájení, rozprava
  10:40 - 10:50
 • Start závodu
  11:00
 • Slavnostní vyhlášení
  17:00

Doplňující informace

 • WC: 220: občerstvení:
 • párový závod:

Upoutávka

Jump rally Nedachlebice

Online report ze závodu

Do závodu bylo přijato 33 závodníků a závodnic, z toho čtyři budou řídit modely s poháněnou zadní nápravou. Očekává se parné letní počasí s vysokými teplotami.

RZ1: Krátkou zahřívací zkoušku zdolal v nejlepším čase Martin Čejchan o necelé dvě sekundy před svým otcem Alešem. Třetí čas zajel Victor Trnka. Model Petra Pavláta dobře nezatáčel a bylo z toho až 15. místo. Favorit třídy 1 Jakub Mudřík trefil cílovou fotobuňku, takže obdržel penalizaci 10 sekund a je tak až druhý za Jakubem Pospíšilem.

RZ2: Druhá zkouška byla delší a vyhrál ji časem těsně pod 5 minut Victor Trnka, čímž se posunul na druhé místo za Martina Čejchana a ztrácí jen jednu sekundu. Pořadím se propadá Aleš Čejchan, kterému se model v průběhu RZ dvakrát zastavil. Třetí čas v testu vynesl Honzu Bricha i na třetí příčku průběžně. V rodinném souboji Mudříků se syn Tomáš dostal před otce Martina. Druhý syn Jakub odstartoval se zpožděním, takže ztráta na vedoucího v kategorii 1 Jakuba Pospíšila dále narostla. 

RZ3: Před třetí zkouškou, která byla opět kratší dvouminutová, došlo k přeskupení. Vítězí opět Victor Trnka těsně před Alešem a Martinem Čejchanovými. Na průběžnou první příčku tak ztrácí již jen 17 setin sekundy. Ani na dalších místech nejsou velké rozestupy. Martin Mudřík se vrátil na páté místo před syna Tomáše. Mezi dívkami kraluje domácí Marie Jandoušová a v souboji zadokolkářů zatím vede Pepa Vacek o tři sekundy před Petrem Bábkem.

RZ4: Martin Čejchan nasazuje nové pneu a odráží útok Victora Trnky. Rázem navyšuje svůj náskok na více než sedm sekund. Pořadí prvních šesti v RZ kopíruje i celkové pořadí. V bitvě o setinky mezi klanem Jandoušů zatím vede Josef mladší, který drží průběžné 13. místo, před bratrancem Markem a sestrou Marií.

RZ5: Pátá rychlostní zkouška zamíchala pořadím na čele. Dosud vedoucí Martin Čejchan dojel s náhonem na jedno kolo se ztrátou 50 sekund a propadl se až na sedmé místo. Post lídra tak zaujal druhý v RZ Victor Trnka. Překvapivým vítězem testu se stal Martin Mudřík, který dotahuje nyní třetího Aleše Čejchana a je i v čele kategorie nejstarších účastníků. Stabilní výkony zajišťují Janu Brichovi stříbrný post v průběžné klasifikaci.

RZ6: Martin Čejchan se ještě nevzdává a suveréním vítězstvím získává hned čtyři pozice zpět. Řadu pilotů postihly problémy. Victor Trnka nezvolil vhodné pneu, ale vedení v soutěži zatím před Honzou Brichem drží. Aleš Čejchan, Petr Pavlát a Josef Vacek hlásili potíže s přehřívajícím se regulátorem, zkouška se nepovedla pro technickou závodu ani Martinu Mudříkovi nebo Marku Jandoušovi. Do čela kategorie 1 se po rozpačitém úvodu vyhoupnul Jakub Mudřík, když má na druhého Jakuba Pospíšila 1,5 sekundy.

RZ7: 1. Martin Čejchan, 2. Jan Brich, 3. Victor Trnka. V průběžném pořadí figuruje stejné trio jen v opačném pořadí. Rozestupy se zmenšují, nic nenní rozhodnuto. Zajímavý je i souboj o páté místo, kde po dalších problémech Aleše Čejchana se stávkujícím modelem (zastavil se metr před cílem) se na něj dotáhli Štěpán Mlejnek a Martin Mudřík a rozdíly jsou jen v setinkách. Josef Jandouš ml. dokončil s ulomeným tlumičem.

RZ8: Ve velkém stylu jedoucí Martin Čejchan stáhnul další cenné sekundy, takže souboj o stupně vítězů je stále otevřený. Victor Trnka odrazil dotírajícího Jana Bricha a má na čele před poslední RZ náskok necelých osm sekund. Superstage bude ale dlouhá, stát se může cokoliv. Řada jezdců měla problémy s navigací a bloudila. Nejvíce na to doplatila Marie Jandoušová.

RZ9: Victor Trnka udržel díky třetímu místu v Powerstage těsné vedení a zvítězil v prvním závodě 2WD v Nedachlebicích. Druhou pozici v RZ i celkově vybojoval jinak spoře startující Jan Brich a ani velka stíhací jízda a nejvyšší příčka v powerstage nestačila Marinu Čejchanovi víc než na třetí post.

V kategorii 4 bral zlatou medaili Martin Mudřík, který nakonec uzmul celkové šesté místo Štěpánu Mlejnkovi. Kategorii 3 opanoval Victor Trnka, ve dvojkách zvítězil Martin Čejchan a mezi nejmladšími se raduje Jakub Mudřík.


Beton 55%, asfalt 14%, umělá tráva 24%, dlažba 5%, šotolina 2%. Prosím všechny přespolní o registraci "ubytování" na zahradě u pana ředitele buď na jeho email, nebo telefon. Místo je omezené. Spát zde budou jen vzdálenější účastníci závodu. Občerstvení : Pivo, kofola, káva, čaj. Párek v rohliku, klobása. V případě přihlášení více jak 50 účastníků se vypouští RZ8.

Předběžný rozpis RZ

# Název Délka Čas prvního Servis
1 Intercup 400 m 11:01 Ano
2 Nedachlebice 850 m 11:41 Ano
3 Intercup II 400 m 12:21 Ano
4 Nedachlebice II 850 m 13:01 Ano
5 Intercup III 400 m 13:41 Ano
6 Nedachlebice III 850 m 14:21 Ano
7 Morava 700 m 15:01 Ano
8 Čechy 680 m 15:41 Ano
9 MČR RC rally 2WD 2018 Powerstage 450 m 16:21 Ne

Mapa