22. 09. 2018

Pořadatel

 • Petr Kupilík
 • 730154952
 • kupildarc@seznam.cz

Místo konání

 • sportovní areál TJ Sokol Třemošná
 • E 13°23.39057', N 49°48.92342'

Povrch

 • šotolina

Časový harmonogram

 • Shakedown
  09:00 - 09:30
 • Admin. přejímka
  09:00 - 09:30
 • Odevzdání vozů do UP
  09:30 - 09:40
 • Zahájení, rozprava
  09:40 - 09:50
 • Start závodu
  10:00
 • Slavnostní vyhlášení
  17:00

Doplňující informace

 • WC: 220: občerstvení:
 • párový závod:

Upoutávka

Rally Třemošná Třemošná

Rozlehlý areál Sokola Třemošná hostí závěrečný závod MČR 2018.

Přejímkou prošlo všech 50 přihlášených závodníků. Počasí přeje, tratě jsou vzorně připravené, můžeme začít startovat!

RZ1: První zkouška se stala kořistí Víta Kutala, když svému soupeři o titul Martinu Čejchanovi nadělil hned 5,5 sekundy. Další tři sekundy ztratil Victor Trnka. Čtvrtý je David Šintál a pátý Martin Mudřík, který zároveň vede v kategorii nejstarších. Mezi nejmladšími nejlépe zajel domácí Jakub Kessl.

RZ2: Vítek Kutal navyšuje svůj náskok na druhého Martina Čejchana o další víe než dvě sekundy. Victor Trnka ulomil tlumič a lehce ztratil, průběžnou třetí příčku ale před Davidem Šintálem těsně udržel. Třetí čas v RZ zajel místní borec Libor Kupilík a posunul se před Martina Mudříka na páté místo. Po RZ dojde k přeskupení.

RZ3: Vítězí Martin Čejchan, ale druhý Vítek Kutal ztratil jen tři desetiny. Aleš Čejchan přezul pneu a hned je z toho třetí čas v RZ a posun na průběžné šesté místo. Pátým časem se Petr Pavlát vyhoupl do čela klasifikace veteránů. V dětské kategorii vede Jakub Kessl před Jakubem Mudříkem o 25 sekund. Mezi dívkami je na to zatím lépe Eliška Schwábová, když Kristýnu Zitovou postihly v RZ hned tři defekty pneu. František Čejchan a Richard Kolář obdrželi penalizaci za dotek s fotobuňkou. Karel Pučelík opět nedokončil pro vybitou baterii a Antonín Čermák nestihl včas dorazit na start.

RZ4: Souboj o titul se dramatizuje. Martin Čejchan zatáhl a ukousl z náskoku Víta Kutala 6,6 sekundy, takže se dotáhl na rozdíl méně než jedné vteřiny. Tito dva horcí adepti na titul šampióna nedávají dalším šanci. Třetí dojel už s větší ztrátou Victor Trnka a pomalu ujíždí čtvrtému Davidu Šintálovi. Páté místo stále drží Libor Kupilík a šestý čas pomohl Petru Pavlátovi na šestou příčku celkově.

RZ5: Vítek Kutal přezul na nové gumy a odvrací útok. Na Martina Čejchana najel přes osm sekund.Čistou jízdou zaznamenal Petr Pavlát třetí čas. Pěkne zajel i Šimon Večerka na pátém místě, celkově poskočil v půli závodu na osmou pozici.

Losování: Poukaz na odběr zboží v e-shopu MZ-Racing v hodnotě 700 Kč získává Pepa Vacek. Svezení v soutěžním voze při Setkání mistrů vyhrávaji Victor Trnka a Josef Jandouš starší.

RZ6: Všechno je jinak! Do čela se o pět sekund dostává Martin Čejchan, když vítězí v šestém testu o necelých patnáct vteřin. Na dobré vlně se veze Petr Pavlát, který opět zajíždí na bronzové příčce a celkově je už pátý. Aleš Čejchan se po problémech propadá na deváté místo. Josef Vacek utrhl kardan, ale do cíle se ztrátou dojel.  Mezi dívkami Kristýna Zitová stáhla vedoucí Elišku Schwábovou na méně než půl minuty.

RZ7: Vedení si o dalších devět sekund upevňuje Martin Čejchan, má nyní na Vítka Kutala náskok už bezmála 15 sekund. Nic ale není ještě rozhodnuto. Další přední závodníci měli problémy, tak druhý čas zajel Petr Pavlát a dotáhl se na průběžně třetího Victora Trnku na rozdíl necelých čtyřech sekund. Ten dojel do cíle s pohonem jen přední nápravy. Hůře dopadl dosud čtvrtý David Šintál, který ulomil kolo a dojel s potížemi po třech kolech s velkou ztrátou, takže se propadl do hloubi pole. Dramatický bude dojezd v dámské kategorii. Rozdíl mezi hlavními protagonistkami souboje Eliškou a Kristýnou je již jen 20 sekund.

RZ8: Předposlední zkouška má stejného vítěze jako dvě předchozí. Martin Čejchan navyšuje náskok o dalších 9 sekund a zdá se, že má situaci pod kontrolou. Určitě má ale v paměti drama z Ondřejova, kde již také sahal po mistrovském titulu. Vítek Kutal se jistě ještě nevzdává. Na třetí příčku se vyhoupl mocně finišující Petr Pavlát a vypadá to na velký souboj o bronz v závodě i šampionátu. Mezi dívkami se Kristýna Zitová dostala do vedení o pět sekund, v kategorii 1 stále dominuje Jakub Kessl.

RZ9: Je dobojováno. Sezóna 2018 je minulostí. Máme nového mistra ČR 4WD. Stal se jím zaslouženě Martin Čejchan, který zvítězil v PowerStage, v celém závodě a samozřejmě i ve své kategorii 2. Vít Kutal mu byl po celý rok zdatným soupeřem a nakonec zaostal jen o 25 sekund. Bere aspoň zlato v kategorii 3. V PowerStage dojel třetí, když druhým časem se překvapivě blýskl Martin Mudřík. Celkově mu to dalo na páté místo. Čtvrtý čas v poslední zkoušce stačil Petru Pavlátovi na bronz v závodě i vítězství v kategorii 4. Kategorii 1 ovládl Jakub Kessl. Drama se odehrálo mezi dívkami, když prvenství nakonec na svoji stranu o necelé 3 sekundy přetáhla Eliška Schwábová.

Náročná více než dvanáctiminutová zkouška byla pohromou pro řadu závodníků. Pro poruchu řízení odstoupil o bronz bojující Victor Trnka, dalším šesti jezdcům došly baterie. Celkový součet časů prvního více než hodina naznačuje náročnost dnešního závodu.

 

Předběžný rozpis RZ

# Název Délka Čas prvního Servis
1 Monte Milano 750 m 10:01 Ano
2 Drift I 850 m 10:46 Ano
3 Anakonda I 700 m 11:31 Ano
4 Drift Monte I 800 m 12:16 Ano
5 Monte Drift II 800 m 13:01 Ano
6 Anakonda II 700 m 13:46 Ano
7 Drift II 850 m 14:31 Ano
8 Super Mix 800 m 15:16 Ano
9 Powerstage Maxi loong 1,000 m 16:01 Ne

Mapa