26. 01. 2019

Pořadatel

 • Aleš Čejchan
 • 774306990
 • ales.cejchan@seznam.cz

Místo konání

 • spojené tělocvičny Základní školy v Železném Brodě
 • E 15°15.66018', N 50°38.56812'

Povrch

 • parkety

Časový harmonogram

 • Shakedown
  09:00 - 09:30
 • Admin. přejímka
  09:00 - 09:30
 • Odevzdání vozů do UP
  09:30 - 09:40
 • Zahájení, rozprava
  09:40 - 09:50
 • Start závodu
  10:00
 • Slavnostní vyhlášení
  16:20

Doplňující informace

 • WC: 220: občerstvení:
 • párový závod:
 • vstup jen po přezutí, pneu pouze ripmax Možnost objednat jídlo z jídelníčku Hans Kebab - Pizza

Upoutávka

RC rally Jizera Železný Brod

První závod MČR RC rally se odehraje ve dvou spojených tělocvičnách Základní školy v Železném Brodě. 

Report ze závodu

Ačkoliv venku chumelí, v tělocvičnách základní školy z Železném Brodě je příjemně teplo. Administrativní přejímkou prošlo 52 závodníků a závodnic.

RZ1: Na úvod připravili pořadatelé krátkou atraktivní paralelní speciálku. Nejlepší časy zajeli Vít Kutal s  Martinem Čejchanem hned v první rozjíždce. Hlavní favorit Marek Střihavka chyboval a zajel až třetí čas. Řada pilotů v čele s Petrem Pavlátem obdržela penalizaci za kontakt s časomírou.

RZ2: První klasická RZ se stala kořistí Marka Střihavky, který se tím posunul i do čela průběžného pořadí. Druhý v RZ Vít Kutal je druhý i průběžně. Třetí čas zajel Victor Trnka a poskočil na čtvrté místo za Martina Čejchana. Rozdíly jsou díky krátkým zkouškách zatím minimální.

Před RZ3 došlo k přeskupení, startuje se i nadále po půlminutě.

RZ3: Opět došlo ke změně na čele. Vítek Kutal zajel o 14 setin lépe než Martin Čejchan a oba se převaili přes Marka Střihavku, který zajel třetí čas o 5 setin před Victorem Trnkou. Tato čtveřice okupuje i první čtyři místa průběžného pořadí. Na páté se probojoval Filip Musal, šestý je Filip Kopecký a sedmé místo drží Aleš Čejchan.

RZ4: Nejrychlejší byl znovu Vít Kutal a na čele má více než pětisekundový náskok. Dobře zajeté pneu už má Victor Trnka a je z toho hned druhý čas v RZ a posun na bronzovou příčku. Třetí místo v RZ zaznamenal Martin Čejchan a sice jen těsně, ale stále drží stříbrný post v průběžném hodnocení. Pátý za Markem Střihavkou, který není spokojen s chováním vozu, je nyní Martin Knespl, jenž zároveň vede kategorii 4. Naopak mezi nejmladšími v kategorii 1 vede suveréně Jakub Mudřík.

RZ5: Jsme v půlce závodu a jasně v čele je Vít Kutal. Má už bezmála desetisekundový náskok na druhého Martina Čechana. Jen v této RZ mu nadělil rovné čtyři sekundy. Třetí v RZ i celkově je Marek Střihavka. Victor Trnka trefil fotobuňku a místo stříbrné bere zatím bramborovou medaili. Ze čtyř dívek v poli je nejlepší Karolína Havlíčková.

Poukaz na odběr zboží v hodnotě 700 Kč od firmy MZ-Racing získává Vlastik Brentner.

RZ6: Vítězí opět Vít Kutal a navyšuje náskok na 16 sekund. Druhý čas zaznamenal Victor Trnka a pomalu stahuje desetisekundovou penalizaci. Na prvních sedmi místech se jinak nic nemění, v souboji o osmou pozici je na tom nyní nejlépe Tomáš Procházka. Filip Musal a Michal Bouchner jsou ale v jedné sekundě za ním.

RZ7: Pěkně rozjetý je v této fázi závodu Victor Trnka a s náskokem přes tři sekundy vítězí v sedmé zkoušce, čímž se dostává na třetí místo před Marka Střihavku, kterému ani druhý čas nestačil na udržení bronzu. Na čele to je beze změn, vede Vít Kutal před Martinem Čejchanem o 18 vteřin. Čtvrtý čas zajišťuje Filipu Kopeckému pátou příčku celkově.

RZ8: Vítek Kutal bezchybnou jízdou kontroluje situaci a navyšuje svůj náskok na 21 sekund. Druhý čas znamená i posun na stříbrný post pro Victora Trnku. Na bronzový stupínek zatím sahá Marek Střihavka a nepopulární bramborová medaile náleží nyní Martinu Čejchanovi. Je ale první mezi juniory. Na šesté místo poskočil Aleš Čejchan a do první desítky se už dostal Štěpán Mlejnek.

RZ9: A je dobojováno. Závěrečná powerstage už nepřinesla žádná velká překvapení. Zvítězil v ní dnes suveréně jedoucí Vítek Kutal a kromě 90 bodů za výhru v závodě si připisuje i bonusovýh 8 bodů za speciálku. Druhý v RZ i celkově byl dnes Victor Trnka, podobně třetí jak v poslední zkoušce, tak i v celém závodě nakonec dojel Marek Střihavka. Celkově čtvrtý, ale první mezi juniory skončil loňský mistr republiky Martin Čejchan, v kategorii 2 za ním dojel jeho bratr František a bronzový byl dnes o pouhých sedm sekund Tomáš Mudřík. Mezi nejmladšími kraloval po celý den Jakub Mudřík, za sebou nechal Ayrtona Alexe Pavláta a Denise Krčmáře. V kategorii veteránů byl nejlepší Martin Knespl před Petrem Pavlátem a Martinem Mudříkem. A konečně mezi dívkami vyhrála Karolína Havlíčková, druhá byla Andrea Jáklová a třetí Karolína Pavlíčková.

Předběžný rozpis RZ

# Název Délka Čas prvního Servis
1 Adrenaline Super Stage 60 m 10:01 Ano
2 Chloudov I. 210 m 10:41 Ano
3 Radostín I. 320 m 11:31 Ano
4 Kvítkovice I. 280 m 12:11 Ano
5 Navarov I. 370 m 12:51 Ano
6 Chloudov II. 210 m 13:31 Ano
7 Radostín II. 320 m 14:11 Ano
8 Kvítkovice II. 280 m 14:51 Ano
9 Powerstage Navarov II. 370 m 15:31 Ano

Mapa