27. 04. 2019

Pořadatel

 • Vlastík Pospíšil
 • 602 504 104
 • xvlastik@seznam.cz

Místo konání

 • Areál dětského dopravního hřiště ve Vyškově
 • E 16°59.08150', N 49°16.38515'

Povrch

 • asfalt

Časový harmonogram

 • Shakedown
  09:00 - 09:30
 • Admin. přejímka
  09:00 - 09:30
 • Odevzdání vozů do UP
  09:30 - 09:40
 • Zahájení, rozprava
  09:40 - 09:50
 • Start závodu
  10:00
 • Slavnostní vyhlášení
  17:00

Doplňující informace

 • WC: 220: občerstvení:
 • párový závod:
 • zákaz kouření a pití alkoholických nápojů v areálu dětského dopravního hřiště

Upoutávka

RC rally Vyškov Spring Vyškov

Čistě asfaltový závod na dopravním hřišti ve Vyškově přivítá závodníky druhého závodu MČR. Možnost objednat dovoz jídla. Přeskupení dle pořadí po RZ2.

Report ze závodu

Po horkém týdnu přišel studenější víkend, ale neprší, takže jednatřicet přejatých účastníků dnešního klání může zabojovat o medaile nebo body do šampionátu. Mezi závodníky je i několik nováčků a ve startovní listině najdeme i dvě dívky.

RZ1: Suveréním způsobem zahájil závod vítěz minulého klání a letos doposud neporažený Vít Kutal. Zbytku pole ujel doslova o parník. Druhý Martin Čejchan ztratil více než 26 sekund, třetí Michal Bouchner pak dostal už více než půl minuty. Jeden z favoritů Victor Trnka po problémech s řízením zajel až desátý čas.

RZ2: Znovu vítězí Vítek Kutal a před loňským mistrem 4WD Martinem Čejchanem má už náskok 35 sekund. Třetí čas zaznamenal Victor Trnka a posouvá se na šesté místo před veterána Petra Pavláta. Čtvrtý v RZ Jan Brich se propracoval na průběžnou bronzovou pozici. Za ním je Michal Bouchner a Šimon Večerka.

RZ3: Před rychlostní zkouškou došlo k přeskupení, ale na vítězné vlně dál zůstává Vít Kutal. Navyšuje svůj náskok o dalších 10 sekund. Druhý čas v testu posouvá Victora Trnku už na nejnižší stupínek vítězů, na prozatím stříbrného Martina Čejchana ale ztrácí bezmála půl minuty.

RZ4: Ani čtvrtá rychlostka nepoznala dnes jiného vítěze. Vít Kutal našel další necelé tři sekundy na zrychlujícího Victora Trnku, další čtyři vteřinky ztratil Martin Čejchan. Spolehlivě jedoucí Honza Brich by zatím bral bramborovou medaili, Šimon Večerka je pátý.

RZ5: Jsme v půli závodu a situace na špici se zdramatizovala. Stále vede Vítek Kutal, ale díky nutné výměně baterie v průběhu zkoušky ztratil 50 sekund ze svého náskoku. Martin Čejchan, který pátou RZ vyhrál, je tak za ním již jen o necelé tři sekundy. Druhý čas v testu zaznamenal Victor Trnka, který dojíždí staré pneu, třetí pak Jan Brich a v průběžném pořadí zaujímají třetí respektive čtvrté místo. Dobře zajel Michal Bouchner a přeskočil ze sedmého na páté místo. Šimon Večerka obdržel penalizaci na předčasný start, což pro něj znamená propad na šestou příčku těsně před sedmého Petra Pavláta. Ztratil i Pepa Vacek, když měnil kolo, a Jakub Mudřík, který měnil baterii.

Poukaz na odběr zboží od firmy MZ-Racing vyhrává Jakub Pospíšil.

RZ6: Vítězí znovu Martin Čejchan, ale z náskoku Vítka Kutala stáhl jen třičtvrtě sekundy. Victor Trnka dojíždí třetí a stejné místo mu patří i v celkové klasifikaci. Podobě čtvrtý v RZ i průběžně je Jan Brich. Šimon Večerka obdržel znovu penalizaci 10 sekund, tentokrát ale až v cíli, takže na Michala Bouchnera na páté příčce stále ztrácí tři vteřinky.

RZ7: Zkouška se příliš nevyvedla Martinu Čejchanovi, zajel až čtvrtý čas, takže vítězstvím v sedmé RZ Vít Kutal navýšil náskok na čele na rovných 20 sekund. Druhý v testu byl Honza Brich o tři desetiny před Victorem Trnkou. Šimon Večerka tentokrát nechyboval a pátý čas mu zajistil postup na pátou příčku celkově.

RZ8: Předposlední zkouška nepřinesla žádná velká překvapení. Vítězí opět Vít Kutal a navyšuje náskok na 26 sekund na druhého v RZ i celkově Martina Čejchana. Třetí místo patří Victoru Trnkovi, rozdíly jsou však už veliké. Stát se ale může ještě cokoliv, takže rozhodnuto zdaleka není. Martin Mudřík zabloudil a RZ nedokončil, čímž se z desátého místa propadl do hloubi pole.

RZ9: Je dobojováno. Po zásluze vítězí v dnešním závodě Vít Kutal, i když závěrečnou powerstage o 84 setin pro sebe získal dnes druhý Martin Čejchan. Bronz si na sever Čech z Vyškova odváží Victor Trnka. Čtvrtý je Honza Brich, pátý Šimon Večerka a šestý Michal Bouchner. Nejlepší z veteránů Petr Pavlát dojel celkově osmý, když odolal útoku mocně finišujícího Aleše Čejchana. Atak to byl tak urputný, až za něj Aleš dostal penalizaci v cíli. Stejnou odměnu za kontakt s časomírou obdržel i Tomáš Barták. Vítězka dámské kategorie Marie Jandoušová našla v závěrečné RZ svoji poloosu, kterou ztratila o pár zkoušek dříve. Mezi nejmladšími bere zlatou medaili Jakub Mudřík.

Zajímavá je situace v hodnocení týmů, kde za vítězným Vest Monsterem jsou další tři týmy se shodným počtem bodů.

Předběžný rozpis RZ

# Název Délka Čas prvního Servis
1 Družstevní 830 m 10:01 Ano
2 Drnovská 850 m 10:46 Ano
3 Lapač 800 m 11:31 Ano
4 Nosálovská 770 m 12:16 Ano
5 Dukelská 880 m 13:01 Ano
6 Cukrovarská 710 m 13:46 Ano
7 Otakara Jaroše 820 m 14:31 Ano
8 Sportovní 730 m 15:16 Ano
9 Powestage Jarní 900 m 16:01 Ne

Mapa