08. 06. 2019

Pořadatel

 • Luboš Klinkáček
 • 723 959 062
 • lubomirklinkacek@seznam.cz

Místo konání

 • sportovní areál a soukromá zahrada v obci Bohuňov u Bystřice nad
 • E 16°12.26498', N 49°33.59962'

Povrch

 • šotolina různé kvality, asfalt

Časový harmonogram

 • Shakedown
  09:00 - 09:30
 • Admin. přejímka
  09:00 - 09:30
 • Odevzdání vozů do UP
  09:30 - 09:40
 • Zahájení, rozprava
  09:40 - 09:50
 • Start závodu
  10:00
 • Slavnostní vyhlášení
  17:00

Doplňující informace

 • WC: 220: občerstvení:
 • párový závod:

Upoutávka

RC rally Vysočina Bohuňov

Info pro závodníky: Ten kdo pojede jen MČR se přihlásí jen na webu MČR, ten kdo pojede MČR i MoraviaCup se přihlásí na webu MČR i na webu MoraviaCupu a ten kdo pojede jen MoraviaCup se musí přihlásit jak na webu MoraviaCupu, tak i na webu MČR, protože výsledky zpracovává časoměřič MČR a potřebuje mít tedy všechny přihlášené ve svém počítači. Pokud bude mít někdo problém s registrací, nebo přihlášením na webu MČR, napište mi prosím na e-mail ppavlat@seznam.cz a já Vám s tím rád pomohu. Pokud někdo zapomněl heslo pro přihlášení na web MČR, též mi napište a já Vám nastavím základní heslo. Těší se na vás všechny Petr a Luboš.

Sportovní areál a zahrada pana ředitele hostí čtvrtý závod MČR 2019. Převažuje šotolina, ale část je i na pěkném asfaltu. Občerstvení - čaj, káva, ledová káva, pivo, párek v rohlíku, Pepa Vacek doveze bagety. Oběd objednáme na http://www.pizzafilisto.cz/uvod.html

Report ze závodu

Poněkud chladnější a větrnější počasí přivítalo v Bohuňově na dalším klání Mistrovství České republiky v RC rally 43 závodníků.

RZ1: Nikoho asi nepřekvapilo, že úvodní RZ vyhrává Vít Kutal. Druhé místo Šimona Večerky se už tolik nečekalo. Třetí dojíždí Martin Čejchan, čtvrtý je Filip Kopecký a páté místo obsazuje Jan Brich. Tradičně slabší začátek měl jeden z favoritů Victor Trnka. Z veteránů začal nejlépe Petr Pavlát, průběžně sedmý, a v dětské kategorii vede podle očekávání Jakub Mudřík.

RZ2: Druhá zkouška měla podobný průběh jako ta první. Vítězí opět Vít Kutal, za ním dojíždí se ztrátou necelé sekundy Šimon Večerka, kterému trať evidentně sedí, a třetí je znovu loňský mistr Martin Čejchan. Stejné je průběžné pořadí. Po RZ dojde k přeskupení.

RZ3: Třetí zkouška přinesla změnu. Šimon Večerka potvrdil, že předchozí časy nebyly náhoda a vítězí o jeden a půl sekundy před stále ještě vedoucím Vítkem Kutalem. Třetím časem se konečně probudil Victor Trnka a z hloubi pole se posouvá na průběžné osmé místo. Mezi jezdci jsou stále jen minimální rozdíly, například mezi šestým a třináctým je jen něco přes 5 sekund.

RZ4: Nesmírně vyrovnaně dojela špička ve čtvrtém dnešním testu. Vítězného Víta Kutala a čtvrtého Martina Čejchana dělilo jen 66 setin sekundy. Mezi ně se ještě vklínili Šimon Večerka (+0,08 s) a David Šintál (+0,27 s). Posledně jmenovaný se tak posunul na páté místo průběžně.

RZ5: Souboj o desetinky pokračuje. Vít Kutal lehce navyšuje náskok na druhého Davida Šintála, nyní má k dobru po páté rychlostní zkoušce ale stále jen nepatrné 3 sekundy. Třetí časy jezdí Martin Čejchan a jeho bronzová příčka se zdá být neohrožena. Za ním se ale bojuje. Čtvrtým časem se na post znamenající bramborovou medaili dostává Victor Trnka. Naopak problém s ložiskem odsouvá jinak skvěle jedoucího Filipa Kopeckého ze čtvrtého až na sedmé místo. Nejlepší v seniorské kategorii je stále Petr Pavlát. Na Martina Mudříka má náskok přes šest vteřin.

RZ6: První dílčí vítězství dnes zaznamenává Martin Čejchan, na jeho průběžném třetím místě se ale nic nemění. Nádherný souboj probíhá na samotné špici závodu, kde druhý Šimon Večerka stáhnul skoro polovinu náskoku Vítka Kutala. Čtvrtý Victor Trnka a pátý David Šintál drží stejné pozice i v součtu všech časů.

RZ7: Opět vyhrává Martin Čejchan, tentokrát ale jen o půl sekundy před vedoucím mužem Vítem Kutalem, který tak znovu natahuje svůj náskok na nejbližšího pronásledovatele Šimona Večerku na více než tři sekundy. Ani souboj o bramborovou medaili není ještě rozhodnutý. Davida Šintála dělí od Victora Trnky jen jedna vteřinka. Podobně je na tom Michal Bouchner, který má v zádech o půl sekundy dotahujícího Filipa Kopeckého. Na každou jejich chybičku pak čeká hned čteřice borců na osmém až jedenáctém místě, které dělí jen setinky. Zdaleka nic tedy není rozhodnuto.

RZ8: Předposlední rychlostní zkouška se stala znovu kořistí Martina Čejchana. O 16 setin porazil mocně finišujícího Šimona Večerku. Před závěrečnou Powerstage má na něj Vítek Kutal náskok už jen rovné dvě sekundy. Bude to tedy ještě boj. Smůlu měl v této RZ Filip Kopecký, který polovinu zkoušky absolvoval s pohonem jen zadní nápravy a propadnul se tak na desáté místo.

RZ9: I Superstage vyhrává a osm bonusových bodů si odváží Martin Čejchan, nic to ale nemění na celkovém pořadí. Vít Kutal si třetím místem v RZ pohlídal další celkové vítězství v této sezóně a protože letos ještě nepocítil hořkost porážky, je na nejlepší cestě k zisku titulu mistra ČR. Překvapení závodu Šimon Večerka si tak na své první absolutní vítězství musí ještě počkat, získává alespoň prvenství v kategorii 2.

Mezi seniory bere zlato Petr Pavlát, který nakonec v celkovém pořadí těsně podlehl mocně finišujícímu Aleši Čejchanovi a skončil devátý. Mezi nejmladšími kraloval Jakub Mudřík a dívčí kategorii ovládla Karolína Bortelová.

Předběžný rozpis RZ

# Název Délka Čas prvního Servis
1 Bohuňov 850 m 10:01 Ano
2 Janovičky 800 m 10:46 Ano
3 Písečné 980 m 11:31 Ano
4 Domanín 730 m 12:16 Ano
5 Lísek 850 m 13:01 Ano
6 Janovice 800 m 13:46 Ano
7 Lhota 780 m 14:31 Ano
8 Skalský Dvůr 730 m 15:16 Ano
9 Powerstage HRT Super stage 980 m 16:01 Ne

Mapa