28. 09. 2019

Pořadatel

 • Petr Kupilík
 • 730 154 952
 • kupildarc@seznam.cz

Místo konání

 • areál sokola Třemošná
 • E 13°23.41653', N 49°48.92125'

Povrch

 • šotolina různé kvality

Časový harmonogram

 • Shakedown
  09:00 - 09:30
 • Admin. přejímka
  09:00 - 09:30
 • Odevzdání vozů do UP
  09:30 - 09:40
 • Zahájení, rozprava
  09:40 - 09:50
 • Start závodu
  10:00
 • Slavnostní vyhlášení
  16:00

Doplňující informace

 • WC: 220: občerstvení:
 • párový závod:
 • delší rychlostní zkoušky

Upoutávka

RC rally Třemošná Třemošná

Přihlásit do závodu

Šotolinová trať rozlehlého areálu Sokola Třemošná hostí velké finále ročníku 2019. Náročné tratě prověří techniku i umění závodníků. Bez občerstvení. Můžete objednat https://www.boleveckapizza.cz/

 


Rovných 40 závodníků se postavilo ona start posledního závodu Mistrovství ČR 4WD v sezóně 2019. Po nočních přeháňkách je trať vlhká, nyní ale už neprší.

RZ1: Nejlépe závod rozjel jako už tradičně letošní mistr republiky Vítek Kutal. Zdatně mu ale sekunduje loňský mistr Martin Čejchan, který na čtyřminutové rychlostní zkoušce ztratil jen tři setiny sekundy. Třetí dojíždí Šimon Večerka, čtvrtý je Victor Trnka a pátý čas zaznamenal jinak sporadicky startující multišampión Marek Střihavka. Problémy postihly Davida Šintála, RZ dojel s náhonem jen zadní nápravy a výrazně ztratil.

RZ2: Martin Čejchan rozjíždí soutěž o setinky, když naděluje druhému Vítu Kutalovi 5 setin, čímž se dostává do vedení o celé dvě setiny sekundy. Třetí je opět Šimon Večerka, čtvrtý dojel Marek Střihavka a pátý Victor Trnka. Stejné pořadí je i v průběžné klasifikaci po dvou RZ. V kategorii 1, tedy mezi nejmladšími zatím kraluje Jakub Kessl, o druhé místo bojují Jakub Mudřík a Ondra Rada. V kategorii 4, tedy mezi nejstaršími je v čele s náskokem Jiří Kessl, druhý je s náskokem osm setin na Petra Pavláta Martin Mudřík. Nyní následuje přeskupení.

RZ3: Vysvitlo slunce a Vítek Kutal zatroubil do útoku. Vítězí o 1,2 sekundy před Šimonem Večerkou, Martin Čejchan ztratil jeden a půl sekundy. V boji o čtvrté místo se miska vah zatím přiklání na stranu Victora Trnky. Marek Střihavka na něj ztrácí méně než půlvteřinu. Velkou ztrátu zaznamenal Petr Pavlát, když ulomil horní rameno řízení.

RZ4: Boj o prvenství se dramatizuje. Martin Čejchan zatáhl a z náskoku Vítka Kutala umazal skoro sekundu a půl, takže mezi nimi v průběžném pořadí je rozdíl pouhé setiny sekundy. Třetí časy jezdí stabilně Šimon Večerka, čtvrtý opět dokončil Victor Trnka a pátý je Marek Střihavka. Ze šestého místa na patnácté se propadá Aleš Čejchan, jeho vůz se mu několikrát zastavil a ztratil tak přes minutu.

Poukaz v hodnotě 700 Kč od firmy MZ-Racing vyhrává Marek Les.

RZ5: Victor Trnka obul nové pneu a hned je z toho o bezmála tři vteřinky nejlepší čas v páté RZ. Za ním ale dojíždí Vít Kutal, který si upevňuje vedení v závodě před Martinem Čejchanem. Smůlu měl dosud pěkně jedoucí Šimon Večerka, jenž nenastartoval včas svůj model a hned na startu ztratil více než půl minuty. Propadl se tak na páté místo za Marka Střihavku. Další ztrátu nabral i Petr Pavlát, když ulomil pro změnu druhé rameno.

RZ6: Další dílčí vítězství si zapisuje Victor Trnka a výrazně ukusuje z náskoku prvních dvou v průběžném pořadí, kterými jsou Vít Kutal a Martin Čejchan. Druhým místem v RZ se snaží kontrovat Marek Střihavka, ale zatím se jeho ztráta na bednu neztenčuje. Do hloubi pole se po dalších problémech propadá jeden z favoritů Šimon Večerka. V kategorii 1 stále vede Jakub Kessl, je celkově desátý. Ve veteránech se zatím raduje jeho otec Jiří Kessl, který se už vyšplhal na průběžné páté místo. A v kategorii dívkek je na špici třetí z rodinného klanu Klára Kesslová.

RZ7: Mohutně finišující Victor Trnka bere vítězství i v předposledním rychlostním testu a stahuje Martina Čejchana už jen na rozdíl tří sekund. Z boje o stříbro se nakonec stává souboj o vítězství v závodě, neboť dosud vedoucí Vít Kutal urazil kolo a dojel s půlminutovou ztrátou. Propadá se tak těsně za Marka Střihavku na čtvrté místo. Pěkně zajel Tomáš Mudřík (4. v RZ) a posouvá se na pátou příčku. Naopak smůla postihla v kategorii 1 jinak suveréně jedoucího Jakuba Kessla, když RZ nedokončil. Do vedení v kategorii žáků se tak dostává Jakub Mudřík.

RZ8: Královská více než desetiminutová superstage se stala kořistí Marka Střihavky. O osm desetin sekundy horší čas zajel Victor Trnka, ale i to mu stačilo, aby oo 1,5 sekundy přeskočil Martina Čejchana a zvítězil v posledním závodě Mistrovství republiky. Martin Čejchan bere zlato alespoň mezi juniory v kategorii 2. Třetí byl tedy Marek Střihavka, čtvtý Vítek Kutal a pátý Tomáš Mudřík. Nejlepší senior je na šestém místě Jiří Kessl a mezi žáky se na nejvyšší stupínek postaví Jakub Mudřík.

Předběžný rozpis RZ

# Název Délka Čas prvního Servis
1 Monte Milano 750 m 10:01 Ano
2 Drift I. 650 m 10:46 Ano
3 Anakonda I. 700 m 11:31 Ano
4 Drift Monte I. 800 m 12:16 Ano
5 Monte Drift II. 800 m 13:01 Ano
6 Anakonda II. 700 m 13:46 Ano
7 Drift II. 700 m 14:31 Ano
8 Powerstage Maxi 900 m 15:16 Ne

Mapa